Bohaterskie Wyzwania - dyskusja oraz opinie

  • Jak by HT i Platinerka robił woźny po godzinach który dopiero uczy się programować to zrobił by to szybciej i lepiej pewnie (nie obrażam woźnego bo to pewnie jedna z bardziej kompetentnych osób w tej firmie). Chciał bym zobaczyć jak ekipa w GF odpowiedzialna za "to" siedzi od prawie roku po 8h i tworzy dla nas te systemy, ja bym się spalił ze wstydu :)

  • Nawet jak wypuszczą platinerka to będzie pewnie okropnie zbugowany - i to oczywiście na niekorzyść gracza, bo w drugim przypadku na godzinach by naprawili, a jak!


    Swoją drogą to samego HT nie naprawią do 7.0 (nie wierzę w to, bo znowu kilkanaście tygodni "naprawy" i dosłownie te same problemy z zadaniami), i pewnie z platinerkiem się nie wyrobią, albo tydzień przed wypuszczą xD Dwóch resetów nie będzie, bo właśnie owe 7.0 na ten rok ma raczej wyjść, może nawet na jesień obserwując sytuację :P


    Quote from Slevin

    (nie obrażam woźnego bo to pewnie jedna z bardziej kompetentnych osób w tej firmie)

    I zapewne najmniej zarabiająca, meh, życie :P

    Bardziej już prawdopodobne, że pracują nad tym systemem studenci na pierwszym roku programowania na zasadzie "byle na 3 i do przodu" ;)

  • Nie znalazłem u siebie nic zbugowanego przy liczeniu mobów lub w samej mechanice zaliczania.

    1. Vengar i Lakrum porządnie liczy moby - jest liczony jeden do jednego i nie jest już tak, że jednego moba liczy "po 20 ubitych".

    2. Pochód Narakali - na chwilę odłączyliśmy się od siebie (byliśmy we dwoje) i zaczęło liczyć moby, a wcześniej, kiedy razem oraz legionowo w 6 - kicha. Wniosek: solówka.

    3. Dredgion Ashunatal - zbij 15 przeciwników - fakt, ale tylko ten nie zaliczało. Ale ja w dziale o tym nie pisałem, bo to wcale nie musi być Quest, który będzie w rotacji ... Przy nim może brakło czegoś w kodowaniu, bo to zintegrowany serwer. Jak on ma być w rotacji i znajdą ten brak, to i będzie działać :)


    4. Questy wiązane: nagrody macie w Aion Shopie, jeśli sam Quest Wam zniknął z "ptaszkiem".


    <3 To faza testowa, więc skoro wyszedł news o tym, to fajnie, jakby ktoś pisał o czymś, co nie działa w związku z tymi Bohaterskimi - to w końcu nasz system, którego inne regiony nie mają i fajnie by było, jakby ktoś konkretnie napisał w temacie (jest na Forum), co jest zbugowane <3

  • Wiesz, to tak jak teraz zauważam z GoK - mi na żadnej postaci nie zaliczyło nic z zadania. A komuś się jakoś udało - po prostu bił bossy jak ja. Tak samo ze zliczaniem mobów - paru osobom zliczy prawidłowo +/- 5 mobów na 500, a inni muszą z 20% więcej ubić (i tak, tak, czekam po ubiciu tych powiedzmy 100 na 100 mobów z 20-30 minut, czasami dłużej, i sprawdzając potem nadal jest daleko od zaliczenia). Są błędy i dla mnie od poprzedniej wersji HT nic się w kwestiach technicznych nie zmieniło.


    Signia/Vengar - dla pewności ubiłem około 520 mobów według statystyk (zresetowane przed biciem tam), wylogowałem się i po około godzinie wróciłem - brakowało dobre 40 mobów, więc dalej trzeba było bić. Cóż, widocznie to tak jak z wszędobylskim RNG w tej grze - niektórzy są szczęściarzami.


    U mnie z Narakali było tak, że polazłem 2 razy (popołudniu i o północy) - raz na międzyserwerówce, drugi raz normalnie na Sillusie. W obu przypadkach cały team (w 5 osób) chodził razem. Za pierwszym razem nic nie zliczyło. Za drugim pojedyncze moby i każdy miał identyczne staty (odpada więc możliwość, że zaliczało temu, co uderzył najwięcej czy dobił moba), więc kij wie jak ten system działa.


    Ad. 4 - to będą tygodniówki zapewne, z najlepszymi nagrodami, ale za to raz na konto.


    Faza testowa piszesz? Z tym, że to już było jakieś kilkanaście tygodni temu. Cały czas testują i wiele byków nie zrobili. To jest zwyczajne znęcanie się nad nami.

  • Na angielskim forum jeszcze trochę a książkę napiszą o tym, co nie działa.Drażni mnie to,że nie dość,że po 5 (plus minus) miesiącach opóźnienia wypuścili bubel,który "działał" przez tydzień,potem znów miesiąc (przestałem już liczyć ile dokładnie) naprawy i ZNOWU wypuszczają bubel,który może trochę lepiej działa,ale skoro chcesz wady z mojego punktu widzenia:


    -z mobami z Lakrum i Signi się zgodzę,w miarę szybko i sprawnie zalicza,choć niektórym no tak średnio

    -aktualnie GOK-zrobione na crossie wciąż wszystkie bossy 0/1

    -tygodniowe zadanie-zrobione na maine a odbiór nagrody na alcie

    -jedno zadanie do tygodniowego HT musiałem robić 3 razy zanim mi łaskawie zaliczyło

    -PVP-zabiłem może z 2 asmo a zadanie zaliczone 6/6



    O nagrodach nie będę wspominał, bo to dramat w pięciu aktach,wciąż wrzucają boxxy z 100k kinah jako nagrodę za zadanie,gdzie przypominam niedługo mają usunąć kinah z GOK,Mirash,PW i HT.O tym ludzie też mówili.I jaki jest sens pisać o błędach,skoro dalej tych podstawowych nie potrafią rozwiązać?

  • Wiesz, to tak jak teraz zauważam z GoK - mi na żadnej postaci nie zaliczyło nic z zadania.

    GoK'a zaliczało od 2 graczy+ na instancji i obaj byli przy bossach. Zaliczyłem na wszystkich postaciach :)

    Signia/Vengar - dla pewności ubiłem około 520 mobów według statystyk (zresetowane przed biciem tam), wylogowałem się i po około godzinie wróciłem - brakowało dobre 40 mobów, więc dalej trzeba było bić

    od 0 do 500 zbiłem w 45 min lub mniej :)

    U mnie z Narakali było tak, że polazłem 2 razy (popołudniu i o północy) - raz na międzyserwerówce, drugi raz normalnie na Sillusie. W obu przypadkach cały team (w 5 osób) chodził razem. Za pierwszym razem nic nie zliczyło. Za drugim pojedyncze moby i każdy miał identyczne staty

    solówka. Ponad 120m od siebie albo nawet i więcej - mi zaliczyło trochę mobów na mainie, ale nie miałem już wejścia na dokończenie :)

    -z mobami z Lakrum i Signi się zgodzę,w miarę szybko i sprawnie zalicza,choć niektórym no tak średnio

    -aktualnie GOK-zrobione na crossie wciąż wszystkie bossy 0/1

    -tygodniowe zadanie-zrobione na maine a odbiór nagrody na alcie

    -jedno zadanie do tygodniowego HT musiałem robić 3 razy zanim mi łaskawie zaliczyło

    -PVP-zabiłem może z 2 asmo a zadanie zaliczone 6/6

    ale wiesz, że w Aion Shop możesz zmienić postać u góry? i przydzielić na maina?

    ___


    Mam nadzieję, że pomogłem.

  • GoK'a zaliczało od 2 graczy+ na instancji i obaj byli przy bossach. Zaliczyłem na wszystkich postaciach

    Nie, nie zaliczało. Zawsze chodzę na GoK z podczepionym, nieubranym altem (dla skrzynki z pytona, zawsze to dodatkowe kilka kk kinah więcej). Próbowałem różnie - właśnie w "dwójkę" przez normalne wejście, potem na międzyserwerówce. Później wchodząc pojedynczo - nie, nic nie zaliczyło i nic do tej pory nie dostałem. Zwyczajnie jesteś szczęściarzem - na angielskim forum dziesiątkom osób to nie chciało działać (nikt nie napisał, że mu to działało bezproblemowo). Jeden z nich tylko wspomniał, że jeden z jego altów otrzymał nagrodę, a wszystkimi postaciami robił instę dokładnie tak samo i samotnie. Pytałem się nawet wszystkich znajomych normalnie w grze - nikt nie dostał nagrody.


    Coraz bardziej się skłaniam ku teorii, że to Ty jesteś tym alfa-testerem HT, dzięki któremu GF twierdzi, że już wszystko powinno działać i jest elegancko :P U Ciebie wszystko działa i zawsze jesteś zadowolony, a 99.99% społeczności to niewdzięczne buraki, które szukają dziury w całym, jak mniemam (sam się do nich zaliczam, lol) xD Tak na serio - po prostu chcę otrzymać nagrodę za zrobienie tego, o co mnie poproszono w HT - próbowanie różnymi alternatywnymi sposobami - nie ma nagrody, więc jest bug (ba, nawet postęp zadania przeważnie jest na 0%).


    Quote from robi1102

    od 0 do 500 zbiłem w 45 min lub mniej

    Hmm, musimy grać w "inną grę". Z tego, co wyczytywałem na angielskim forum to tylko pierwszego dnia jakoś to normalnie zliczało, potem, tak jak kiedyś, część mobów "gubiło" w naliczaniu i to dosłownie wszystkim piszącym tam graczom (mnie również - z tego powodu dobre 1.5 godziny, czy ciut mniej, to robiłem). Jesteś na poważnie niesamowitym wyjątkiem, że każdego moba Tobie normalnie liczy i nic nie gubi (w co kompletnie nie wierzę, dla mnie strasznie naginasz prawdę). Nie umiem czy to w grze, czy na forum, znaleźć kogokolwiek innego, co potwierdzi Twoje słowa (możliwe, że Twoi znajomi w grze Cię wesprą w tej tezie, lol) - czyli przykładowo zabijam równe 500 mobów i po chwili mam 500/500 zaliczone.


    W każdym razie, jeśli chodzi o moją osobę - każdego dnia w Lakrum zbijam trochę mobów dla farmienia, więc spełniam przy okazji te zadania na ubicie 100 czy 150 mobów. Do tej pory nie zaliczyło mi przy wymienionej w zadaniu liczbie i to nawet robiąc te 10-15 ubić więcej według statystyk widocznych w grze. Wylogowuję się czy czekam nawet i godzinę czasu, i dalej brakuje przeważnie 10-20 mobów minimum, więc ostatecznie - tak jak rzekłem w innym poście - z te 20% więcej mobów trza ubić i pozostali gracze (poza Tobą oczywiście, z tego co czytam) mają raczej to samo, stąd ostatecznie każdy tłucze moby, zerkając co jakiś czas w HT, póki nie będzie "ptaszka". A, i zawsze biję te same moby, w sensie - tego samego rodzaju i samoaggrujące się, więc to nie wina tego, że zwyczajnie twórcy HT danego moba nie uwzględnili do "mobów Lakrum".


    Szczerze tylko jeszcze dopiszę, że naprawdę nie widzę żadnej różnicy od chwili wyłączenia HT, a jego powrotu. Drobne zmiany usprawniające odświeżanie progresu pojawiły się podczas pierwszej jego odsłony (modyfikacja "na żywo") i to się dało odczuć, ale tak samo jest teraz.

  • Alfa tester :) Nie no - ale umiesz żartować.

    Gram sobie normalnie w ciszy i ... i lubię kręcić czymś, co nie zalicza :) No i tak oto powstała tu malutka ściąga ...


    Przykro mi, że nie liczy Wam hero :(


    Dziś Golmir / Tarukkhan: zaliczało tylko normalnym wejściem - nie crossem i nie solo.

  • gok, ciągle 0/1 . Robione na wszystkie sposoby.

    Narakala identycznie.

    Elio na dredzie tak samo nie chciało zaliczyć, ciągle ,,0,,


    @Edit Up (można usunąć, lub spiąć w 1)

    Bug w misjach na ,,obrona garnizonu,,

    Jeśli nie zdąży się zaliczyć i oddać zadania, a garnizon zostanie przejęty przez inna frakcje, a dokończysz zadanie po ponownym przejęciu, HT i tak ci tego nie zaakceptuje i wyzwanie będzie wisieć na 0/1 czekając nawet 2h.

  • @Edit Up (można usunąć, lub spiąć w 1)

    Bug w misjach na ,,obrona garnizonu,,

    Jeśli nie zdąży się zaliczyć i oddać zadania, a garnizon zostanie przejęty przez inna frakcje, a dokończysz zadanie po ponownym przejęciu, HT i tak ci tego nie zaakceptuje i wyzwanie będzie wisieć na 0/1 czekając nawet 2h.

    Niestety trzeba poczekać dłużej, ale misje zaliczy.

  • nie wiem o którą obrone chodziło, ale są 2.

    Guardy Elio zrobione na ras 5/5

    Balaury 3/5 strata garnizonu, po ponownym zdobyciu dobite do 5/5 i oddanie obu zadań. Czekałem 2godziny i nie chciało zaliczyć ht.

    Zrobione all garnizony częściowo solo, a w ht wyzwanie ciągle wisiało 1/1, 1/1, 0/1.

    Inaczej jak bug, nie można tego nazwać.

  • Hej Celes, ja jeszcze w sprawie systemu Platinerk. Wiem oczywiście, że nic nie wiadomo i, że może nastąpić reset nagród 1 lipca. Mam tylko pytanie, czy planujecie wrzucić jakieś kolejne poziomy elity z luną i jakimiś fajnymi nagrodami, skoro o Platinerku dłuższą cisza się zapowiada.

    Sorka że mi umknęło - w chwili obecnej nie mam potwierdzenia na 100% (jak zwykle będzie oficjalne info), ale tak najprawdopodobniej będą planowane (tylko w razie czego, proszę mi ręki nie ucinać ;) ).

    :slove:

    cc.png

  • Marwty topic, ale cóż.

    Jakie są wasze "pierwsze" wrażenia po środowych HT?

    Moje są takie: Bardzo przykro mi z powodu zmarnowanego czasu zespołu Aion-Team, który pod "wpływem" presji czasu próbował dopracować to "cudeńko" i uszczęśliwić graczy. Radzę usunąć HT na dobre bo zadania jakie w nim są spowodowały u mnie brak słow, + nagle parę zadań jakimś "cudem" się usunęło (lol). Słabe ngrody… itp./etc. ale to już wiadomo.

    Po co powstały działy z prośbą o podawania pomysłów do HT- nie wiem.


    Szkoda Waszego (A-T) czasu, potrzebnych materiałów i ludzi.


    Szkoda...

    So what? So is everyone else...

  • Jeszcze trochę a HT stanie się memem,pół roku zabawy z tym i jak dalej były błędy z zaliczaniem questów tak dalej są XD

  • Jeszcze trochę a HT stanie się memem,pół roku zabawy z tym i jak dalej były błędy z zaliczaniem questów tak dalej są XD

    Powiedz widzałeś żeby gf coś kiedyś dobrze zrobił ..... No poza uśmiercaniem gier pazernością i rewelacyjnie działającym is.


    PS. Powiedzcie bo wchodzę tylko na siege czy no prawda że w HQ znerfili nagrody ;p ?

    Edited once, last by Flyman ().

  • Czemu znerfili?

    W tym tygodniu jest na konto:

    ubij jak najwięcej mobów w Lakrum - nagrody te sam, co były

    dred na 15 Ely / Asmo - nagroda ta sama

    ubij 20 Ely / Asmo żołnierzy lub 10 oficerów - to samo


    HQ liczy, dobrze liczy tylko ze sporym opóźnieniem. Przez to nie da się monitorować postępu, szczególnie w dziennych Questach - dziś 1.1 kk kinah to trochę sporo biorąc pod uwagę, że jeśli zaczną działać na stałe HQ, to kinah z instancji zostaną usunięte ... - taka strata 1.1 to już trochę będzie czuć ... Teraz niezbyt się tym przejmuję, ale w przyszłość patrzę na to ..

  • Jeszcze trochę a HT stanie się memem,pół roku zabawy z tym i jak dalej były błędy z zaliczaniem questów tak dalej są XD

    Powiedz widzałeś żeby gf coś kiedyś dobrze zrobił ..... No poza uśmiercaniem gier pazernością i rewelacyjnie działającym is.

    W sumie OW drop i event urodzinowy to były momenty,gdzie faktycznie coś dobrze zrobili

    Nerf tygodniowego zadania:wcześniej 3 legendarne,teraz 1


    I wczoraj ubiłem 500 mobów i jak dalej jest 0/100 tak dalej jest.Niech dorzucą nagrody do Atreia Pass a HT niech już odpuszczą,bo to jest strata czasu,by dalej bawić się w "poprawianie" tego.

  • W dniu dzisiejszym HT na ubicie mobków w gardenie i mirash. Wszystkie warunki zostaly spelnione, ale dalej 0/x mobów więc dla mnie to juz jest śmieszne

  • HQ liczy, dobrze liczy tylko ze sporym opóźnieniem.

    A więc jak spore jest to poóźnienie? Dzień? Dwa? Takich błędów nie powinno być po AŻ

    9. MIESIĄCACH.

    dziś 1.1 kk kinah to trochę sporo biorąc pod uwagę, że jeśli zaczną działać na stałe HQ, to kinah z instancji zostaną usunięte ...

    :/

    So what? So is everyone else...