Posts by Slevin

  U mnie podczas normalnej gry FPs wachają się pomiędzy 60-100 za to podczas siege mam problem gdyż nie da się praktycznie nic zrobić FPS są w granicach 10-20.

  Tak jak większość ;/  Ma ktoś jakieś rady ?

  Wyłączyć nazwy postaci, legionu, pety, itp oraz ustawić czat (lub go wyłączyć całkowicie) aby nie pokazywał info o walce, bufach wroga, zgonach, czatu, itp (podobno to czasami pomaga).  Jak wygląda sprawa silnika graficznego w Aion korzysta on bardziej z procesora czy karty graficznej? Dodam że wykorzystanie procesora podczas siege wacha się w okolicach 50%.

  Jak podaje wikipedia Aion jest na silnik gry CryEngine 1.9. Podobno ten silnik lubi mocne CPU 1 rdzeniowe z wysokim taktowaniem.

  Ja to tylko tu zostawię


  Nie wiem, ale zapewne było sporo osób, którzy kupili AC tylko dla tej Aukcji Błyskawicznej. Było sporo osób, którzy nie zdążyli kupić (przedmiot wyprzedany), jednak nie było pokazane, że przedmiotu fizycznie już nie ma i starali się go dalej kupić. Brakło informacji na ten temat, ale skoro okazany został zwrot kosztów zakupu, to problemu nie ma.

  No ale chodzi o to, że np widzę że są scrole i są po 1200 coinów, to ładuje IS, klikam i okazuje się, że już wyprzedane... Ale GF nie wymieni Aion Coinów na złotówki/euro. To tak jak byś poszedł do kasyna, miał by być tam turniej pokera, kupił byś żetony, ale po chwili dostał info, że turniej co prawda był, ale 2h temu i tylko dla pierwszych 5 osób, ale spoko bo możesz zagrać na automacie, albo przyjść w inny dzień.


  Możecie się teraz nie zgodzić i w ogóle, ale powiem: tego, czy ktoś kupuje tylko dla danej okazji / danego celu walutę nie da się przewidzieć - może ktoś kupił AC w czasie aukcji i nie był nią zainteresowany, a chciał kupić inny przedmiot ..., a ktoś inny kupił właśnie dla tej aukcji. Z jakiego powodu zwracać gotówkę? Nie wiesz Ty, ja albo wydawca, kto dokładnie kupił AC dla Aukcji niestety ...

  Na logikę można do tego podejść, jeśli ktoś kupił AC do innych celów niż legendarna transformacja to na 99% nie będzie miał pretensji. A Ci co specjalnie dla tego "wydarzenia" to będą chcieli zwrotu.

  Czyli oszukaliście graczy, którzy kupili AC, przez was zostali wprowadzeni w błąd, a gdy oni chcą zwrotu pieniędzy to nie mogą, bo macie tak napisane w regulaminie? :) Przecież tym powinien się zając jakiś organ ścigania.


  Albo zwróćcie graczom pieniądze albo dajcie im itemy które chcieli kupić.

  Następnym razem dajcie do shopu Kaisinela za 20k monet, tak żeby nie dało się go kupić, przecież ludzie zakupione monety będą mogli spokojnie wydać na rng boxy.

  Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie działa to tak, klient nam coś zleca, wewnętrzny dział testerski zbiera potrzebne informacje, jak informacje są zebrane, zespoły programistyczny i artystyczny zaczynają pracować na podstawie otrzymanych informacji, w między czasie stałe kontaktujemy się z klientem żeby jak najszybciej wprowadzać poprawki (+ nie raz musimy współpracować z ich zespołem it), do tego dochodzą jeszcze usługi obcych firm (chociażby w celu lokalizacji, zewnętrzni testerzy itp). Wystarczy, że ktokolwiek coś źle zrozumie, albo że klientowi coś się odwidzi, żeby powstawał coraz większy delay.

  No jednak jest to zupełnie inna sytuacja.


  to nie dziwię się, że i GFowi może się zdarzyć

  Ale im się to nie zdarza, to notoryczne przynajmniej w Aionie.

  muszą czekać na wszystko od NCsa, który też dosyć często ma opóźnienia

  Nie wiem czy NCsoft ma opóźnieni i co należy do GF w tym konkretnym przypadku, ale doświadczenie mi podpowiada że coś nerfili :)

  Znaczy się, jako ktoś kto pracuje w [prawie] korpo, to taka sytuacja nie wydaje się niczym dziwnym, wystarczy, że ktoś coś źle zrozumie, albo nie skontaktuje się z n-tym działem i gotowe.

  Chcesz powiedzieć, że w Twojej [prawie] korpo notoryczne błędy, zawalanie terminów, zrzucanie odpowiedzialności na klienta, generowanie kosztów u klienta z powodu waszego zawalenia sprawy to NIC DZIWNEGO? Serio obecnie młodzi ludzi mają dziwne podejście do wykonywania swoich obowiązków i odpowiedzialności.  edit.

  I nie mówię, że przesunięcie aktualizacji to coś złego, po prostu na każdym kroku widać jak GF olewa sprawę i graczy, a mimo to mają czelność napisać:

  "Zarówno dla nas, jak i dla społeczności naszych graczy, istotne jest zachowanie najwyższej jakości wprowadzanych aktualizacji."

  "które postanowiliśmy wykorzystać do ulepszeń innych aspektów gry. Pragniemy stale pracować nad jakością i usprawnieniem rozgrywki w AION."

  Wystarczy to robić a nie o tym pisać.

  Super testowane są te aktualizacje skoro w sumie w ostatniej chwili GF napotyka na takie problemy, że trzeba ją przesunąć aż o 2 tygodnie :) ja wiem, ktoś zaraz mi napisze, że to chyba lepiej przesunąć niż dostać zbugowaną zawartość, ale pewnie i tak bugi po 7.0 będą ciągnęły się tygodniami jak po 6.0


  Podsumowując ostatnie osiągnięcia GF:

  - Platinerk anulowany/odroczony do nie wiadomo kiedy

  - HQ jako tako działają już po 9 miesiącach

  - usunięcie 3 języków aby było mniej bugów/problemów

  - pierwszy event po tym ogłoszeniu jest zbugowany

  - pierwszy event/promocja w IS w postaci licytacji jest zbugowana

  - pierwsza aktualizacja po tym ogłoszeniu jest przesunięta o 2 tyg z powodu błędów napotkanych kilka dni przed startem!


  Dlaczego graczy nie zapytaliście w AION poprzez ankietę:

  Tylko tu nie chodzi o chęci, ani o "szybsze pacze", ani o nasze zadowolenie, to jest biznes i tu chodzi tylko o pieniądze, nie opłacało się (z finansowego punktu widzenia) więc nie ma co mydlić oczu ankietami.

  Pytanie jak do Aiona trafiają "nowi" gracze, bo co czytam fora w tematyce mmo rpg to polecane gry to wow, final, eso, bdo, gw2, tibia lub jakieś niszowe tytuły jeśli ktoś ma takie preferencje. Od dawna nie widziałem aby ktokolwiek polecił Aiona. W Aionie nie ma nawet już latania, więc w moim przekonaniu "nowi" to raczej starzy którzy kiedyś grali i sobie przypomnieli, chcą zobaczyć co nowego.

  O innych statystykach piszecie, Milo o "tak jakby" imigracji do jajona, a Ty Slevin o ogólnym przyroście graczy, który praktycznie od 6.0/2 jest na minusie.


  Jeśli przychodzą nowi gracze, to znaczy wg statystyk że starych odchodzi jeszcze więcej.

  To tylko dyskusja, zapytałem czy ma jakieś statystyki na potwierdzenie swoich słów, dowiedziałem się, że nie i jest to tylko jego luźne spostrzeżenie które może być tak samo prawidłowe jak


  Przychodzą, przychodzą.

  Gorzej z graczami. Ci już nie przychodzą :P

  Po prostu jest to konfrontacja opinii jednego i drugiego gracza. Oboje mogą się mylić i oboje mogą mieć racje :) a ja swoją opinię wyraziłem w 2 cytowanym fragmencie.


  PS. i nie piszemy o "innych statystykach" bo statystyk o ilości nowych graczy po prostu nie ma.

  PS2. sam szukam nowej, fajnej i świeżej gry, a nadzieja została mi chyba tylko w 1 tytule które nie wiadomo czy i kiedy wyjdzie w UE.

  Ja rozumiem wywalenie języków ale najlepiej aby było to pokazane uczciwie (wiem, że GF nie musi się tłumaczyć ze swoich decyzji, ale mógł by jeśli by chciał poprawić chociaż odrobinę swój wizerunek). I na ten przykład dać info, że w Aiona Polaków gra 10% z całości, z czego tylko 20% z nich w polskiej wersji językowe co daje jedynie 2% całkowitej społeczności.


  Z drugiej strony zawsze było jakieś durne przekonanie, że pr0 gracze grają na innych serwerach niż PL oraz zawsze po Angielsku, no i zawsze z odpalonym programem do mierzenia dps oraz pisania do przeciwnika, że jest noobem. :)


  Zawsze byłem za tym aby jeśli tłumaczyć grę to tylko jej podstawowy interfejs, opis skili i statystyk (ewentualnie kampanie) ile miej by było tłumaczenia i problemu jak by nie było w grze "długiego błyszczącego zatrutego ośmiokątnego zardzewiałego miecza ze smoczej krainy z nazwą bosa z którego dropi" :)