Szybkie pytanie <<>> Szybka odpowiedź

  • Gorzej z graczami. Ci już nie przychodzą :P

    Przychodzą, przychodzą. Nie tak jak kiedyś i nie koniecznie Polacy ;D Ale przychodzą. Póki co jest okres wakacyjny, więc to naturalne że aktywność w grze jest zmniejszona (jak w każdej mmo). Największe przesilenie jest od połowy/ końca sierpnia.

    mU5m41O.gif

  • Po prostu widzę to chociażby po graczach którzy dołączają do legionów i dają z góry znać że są nowi?

    mU5m41O.gif

  • Co prawda wersja steam, ale trend jest bardzo podobny


    A tu inne statystyki chyba na bazie aioninfo.com

    https://docs.google.com/spread…JA6-w/edit#gid=1127227451


    Jeśli przychodzą nowi gracze, to znaczy wg statystyk że starych odchodzi jeszcze więcej.


    Skok od wejścia 6.0


    Ostatnie 3 miesiące, czyli jeszcze przed wakacjami


    Oczywiście zobaczymy skok po 7.0, pytanie jak duży.

    Edited once, last by Slevin ().

  • O innych statystykach piszecie, Milo o "tak jakby" imigracji do jajona, a Ty Slevin o ogólnym przyroście graczy, który praktycznie od 6.0/2 jest na minusie.

    qs0dih.jpg

  • O innych statystykach piszecie, Milo o "tak jakby" imigracji do jajona, a Ty Slevin o ogólnym przyroście graczy, który praktycznie od 6.0/2 jest na minusie.


    Jeśli przychodzą nowi gracze, to znaczy wg statystyk że starych odchodzi jeszcze więcej.

    To tylko dyskusja, zapytałem czy ma jakieś statystyki na potwierdzenie swoich słów, dowiedziałem się, że nie i jest to tylko jego luźne spostrzeżenie które może być tak samo prawidłowe jak


    Przychodzą, przychodzą.

    Gorzej z graczami. Ci już nie przychodzą :P

    Po prostu jest to konfrontacja opinii jednego i drugiego gracza. Oboje mogą się mylić i oboje mogą mieć racje :) a ja swoją opinię wyraziłem w 2 cytowanym fragmencie.


    PS. i nie piszemy o "innych statystykach" bo statystyk o ilości nowych graczy po prostu nie ma.

    PS2. sam szukam nowej, fajnej i świeżej gry, a nadzieja została mi chyba tylko w 1 tytule które nie wiadomo czy i kiedy wyjdzie w UE.

    Edited 2 times, last by Slevin ().

  • Miałem między styczniem a marcem prosty programik do sprawdzania online codziennie około 21:30 (z Aion info brał procenty, przeliczał i wrzucał do spreadsheets) i wtedy względnie dało się widać trooochę nowych graczy (lub altów)

  • Pytanie jak do Aiona trafiają "nowi" gracze, bo co czytam fora w tematyce mmo rpg to polecane gry to wow, final, eso, bdo, gw2, tibia lub jakieś niszowe tytuły jeśli ktoś ma takie preferencje. Od dawna nie widziałem aby ktokolwiek polecił Aiona. W Aionie nie ma nawet już latania, więc w moim przekonaniu "nowi" to raczej starzy którzy kiedyś grali i sobie przypomnieli, chcą zobaczyć co nowego.

  • O innych statystykach piszecie, Milo o "tak jakby" imigracji do jajona, a Ty Slevin o ogólnym przyroście graczy, który praktycznie od 6.0/2 jest na minusie.

    Gorzej z graczami. Ci już nie przychodzą :P

    Po prostu jest to konfrontacja opinii jednego i drugiego gracza. Oboje mogą się mylić i oboje mogą mieć racje :) a ja swoją opinię wyraziłem w 2 cytowanym fragmencie.


    PS. i nie piszemy o "innych statystykach" bo statystyk o ilości nowych graczy po prostu nie ma.

    PS2. sam szukam nowej, fajnej i świeżej gry, a nadzieja została mi chyba tylko w 1 tytule które nie wiadomo czy i kiedy wyjdzie w UE.

    Mi chodziło jedynie o to, że z własnej obserwacji w grze widuję nowych graczy. Tak, zgadzam się z tym że po 6.0 spora ilość starych graczy uciekła + teraz aktywność jest zmniejszona przez okres wakacyjny + część (może nie tak duża) polskich graczy zniechęciła się do gry po informacji o wyłączeniu języka polskiego w grze.

    "Nowi" gracze o jakich wspominałem, to albo starzy tak jak mówisz Slevin , którzy po prostu wracają po długiej przerwie bo chcą zobaczyć coś nowego, albo świeżaki które po miesiącu gry decydują czy zostają, czy jednak szukają czegoś innego - i nie, nie są to niestety Polscy :P To są moje spostrzeżenia z gry na Stormwingu, gdzie Polaków jest znacznie mniej niż na Sillusie.

    To tylko dyskusja, zapytałem czy ma jakieś statystyki na potwierdzenie swoich słów, dowiedziałem się, że nie i jest to tylko jego luźne spostrzeżenie które może być tak samo prawidłowe jak

    Tak, jest to moje luźne spostrzeżenie z ostatnich kilku miesięcy gry.

    mU5m41O.gif

  • Mam inne pytanie:


    Celes czemu przerywane jest połączenie z serwerem po 5 minutach, kiedy jest się w kreatorze postaci i tworzy się nową postać? Na co jest ten śmieszny limit czasu? Czy ja znowu muszę zdążyć ją stworzyć, bo mi ją wywalicie do śmieci przez to, że mnie wywali z serwera? Może dla mnie to za mało, żeby wszystko sobie zrobić ... wzięliście to pod uwagę?

  • Celes

    Pozwoli nam to drastycznie zredukować ilość bugów i problemów, które pojawią się w stałej zawartości lub eventach.


    Event "Wielki Wyścig Daeva" nie działa prawidłowo i gracze powyżej 75 poziomu nie mogą wejść.

    Możesz podać jakąś datę od kiedy "zwolnione środki" drastycznie zredukują ilość bugów i problemów? :)

  • Widzę że przy okazji zepsutego nowego eventu zepsuliście także morph kryształów znowu mają cd i cast time :D

  • Celes

    Pozwoli nam to drastycznie zredukować ilość bugów i problemów, które pojawią się w stałej zawartości lub eventach.


    Event "Wielki Wyścig Daeva" nie działa prawidłowo i gracze powyżej 75 poziomu nie mogą wejść.

    Możesz podać jakąś datę od kiedy "zwolnione środki" drastycznie zredukują ilość bugów i problemów? :)

    Czy w tym aionie może być jakiś event który nie ma buga/jest dostępny dla wszystkich/brak ograniczenia czasowego itd. A i jeszcze jest użyteczny...


    Omg. Im dalej to idzie tym więcej chyba mam powodów by wsadzić aiona do "trash bin".

    So what? So is everyone else...

  • Celes

    Jest jakiś powód, dla którego GF współpracuje z kimś o takim ego jak Vashiro? Wystarczy obejrzeć jego streama po daeva tavern + poczytać komentarze żeby ogarnąć co większość graczy o nim myśli.


    W moim odczuciu współpraca z kimś o takim zachowaniu jak on jest dosyć dziwną decyzją :/

  • Stało? On tak miał od zawsze x3


    Według Vashiro, Vashiro ma zawsze racje. Jesli mod zwraca mu (słuszną) uwagę to odpala mu się dziecinne "<ciach> u talking about it is MY channel, don't tell me what to do, you're just a mod" (W tym miejscu również wyrazy współczucia dle Eviee)

    Jeśli ktoś inny zwraca mu uwagę, to odpala się dziecinne "<ciach> what can you know, i know everything" (Jak mu wspomniałem o zmianach w skillach paintera na PB to powiedział coś w stylu "I gonna prove you right away that you're wrong", nie mniej strim się skończył, i nadal nic nie udowodnił (ciekawe czemu?), mówił jedynie, że coś definitywnie było i nie ma tego na pb (ale jakiegolwiek dowodu nie mógł pokazać).


    Jeśli chodzi o sytuacje z ostatniego (6tego) DT, to dosyć mocno [i nie ukrywajmy bajtowo] zjechała go jakaś laska. Reakcja oficjalnego partnera GFa? Jedzie po niej na strimie, zaczyna pisać komentarz, ogarnia, że w sumie jak napisze to co chciał to tylko ośmieszy się jeszcze bardziej). Nie mniej nadal, jego odpowiedź to w skrócie

    "Masz ból pupy bo nie będzie już polskiej wersji językowej", odpowiedź na oczywistego bajta, i po raz kolejny udawanie, że wie o czym mówi. Nie mniej na późniejsze komentarze, gdzie laska jeszcze bardziej pokazała, że wie dużo więcej niż on nie raczył już odpowiedzieć. Niestety jeden z jej komentarzy został usunięty (ten gdzie sarkastycznie odniosła się to bycia nazwaną samicą psa na jego strimie), nie mniej i tak widać, kto wie o czym mówi a kto udaje, że wie.

    No ale to przecież normalne, że osoby publiczne się tak zachowują, co nie?


    Ogólnie zachowuje się jak 12letni rage-kid a nie osoba publiczna (którą jest i argumenty w stylu "we're all humans" niezbyt się tutaj sprawdzają)


    Ah, i nie zapomnijmy o tym, że sam ninjował na strimie legendary enchanty z broka na początku 6.0, piękny przykład do naśladowania.


    //Usunięto wulgarne akronimy.

    //Aoi

    Edited once, last by Aoi ().

  • o to nie tylko ja uwazam ze jego iq ma wartosc mniejsza niz rozmiar jego buta xD w ogole chlopczyk jest zalosny, a jego teksty denne xD ale ja to emo cos blokuje gdziekolwiek sie da :)

  • Dobra ja mam pytanie dotyczące gearu tego z przed i po 7.0.


    A mianowicie. Jeżeli biegam w legendarnym eq z HT/Nara to czy będę musiał jeszcze raz robić HT(bo tylko z tej instancji 7.0 leci nowe legendarne eq)?


    W sensie nowe eq (legendarne) z HT ma lepsze staty typu hp/magic attack itp., ale gorze np. PVE attak/def.


    Ja się już niestety gubie w tym... :P

    Z góry dzięki za odp.


    Ps. @ mnie, żebym widział XD

    So what? So is everyone else...