Aktualizacja 7.0 10.07.19

  • 1. Podoba mi się mechanika na nowej mapie - mowa o oblężeniach. Zapewne będzie tu rozgrywany Siege i to będzie coś nowego. Co do samego czasu: jeśli utrzymana zostanie pora, czyli 22:00 to raczej garstka Daeva będzie brała w tym udział. Na rozgrywkę do 23:00 raczej nie pozwolą sobie Daeva, którzy pracują.


    2. Nowa specjalizacja Artysty: Malarz

    Specjalnie zostawiłem sobie "slota" dla tej klasy na 7.0 (ktoś tak jeszcze ma / miał prócz mnie? :D ). Coś mi mówi, że ta klasa - przynajmniej w pierwszych momentach będzie miażdżyć wszystkie inne (oby nie i była od razu dostosowana i zbalansowana).


    3. Region Dumah

    Spotkałem się już z opiniami Daeva, że ta mapa przypomina Katalamy. Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej, a nie tylko pół-zdania? Ja Katalamy, Sarpan, Tiamaranta znam tylko z YT, a świetny kontent muzyczny poznałem przy okazji aktualizacji 6.2 i oczekiwania na włączenie serwerów na starym Forum.


    4. Obecne Sety i w ogóle Gear PVP względem nowego

    Czy wiadomo coś, co czeka Daeva przy: AC +15, Leg 0 albo +15, Ulti 0 albo +15?


    5. Kreator postaci, skiny (kostium, skrzydła, broń)

    Przy okazji wypuszczenia nowej klasy, to Celes jest szansa na to, że do kreatora postaci dojdzie świeżość w postaci nowych twarzy, fryzur, rzęs, oczu ? - w sensie też nie po jednym czy dwa ... ciut więcej :)

    Są planowane jakieś nowe skiny przy okazji patcha?

  • Spotkałem się już z opiniami Daeva, że ta mapa przypomina Katalamy. Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej, a nie tylko pół-zdania? Ja Katalamy, Sarpan, Tiamaranta znam tylko z YT, a świetny kontent muzyczny poznałem przy okazji aktualizacji 6.2 i oczekiwania na włączenie serwerów na starym Forum.

    Nie mam pojęcia co mają na myśli gracze, którzy tak mówią, jak dla mnie to jedyne rzeczy, z którymi nowa mapa jest "podobna' do katalamów to:

    Safe zony

    Forteca


    I to tyle. Jak już to nieco bardziej podobna do Sarpan/Tia (wspólna część neutralna)

    4. Obecne Sety i w ogóle Gear PVP względem nowego

    Czy wiadomo coś, co czeka Daeva przy: AC +15, Leg 0 albo +15, Ulti 0 albo +15?

    Pozostaną, będzie można używać, ulepszać (do wyboru do T1 lub T2 wedle uznania).



    Są planowane jakieś nowe skiny przy okazji patcha?

    Skinów pewnie trochę będzie, fryzura też chyba (ta od paintera z artworków), co do innych rzeczy- nie wiem.

  • Mam jedno pytanie odnośnie tej nowej klasy, bo tak sobie właśnie teraz przeglądam aionbook-a i czytam jego umiejętności a tam 2.3k fizycznego ataku co 0,5 sec przez 5sec dalej zaraz jakieś 8.8k z 1.1 sec ładowania a widzicie ja planuje grać templariuszem a tam jak patrze moje skile wyglądają tak 670 ataku fizycznego, 1.2k ataku fizycznego... to tak serio będzie wyglądało czy powstaje jakiś nowy przelicznik od ataku bronią czy jak? :O czy dalej tylko burst burst i jeszcze raz burst? (crit, atak, precka)

  • Mam pyt. czemu ludzie masowo wykupują keberium? Na stormwingu cena była po 180k za szt. a jak pojawiło się info na temat 7.0 cena wzrosła do do 300k za szt. to samo tyczy się żółtych różowych i czerwonych kulek do craftu.

  • Mam pyt. czemu ludzie masowo wykupują keberium?

    To chyba znika z dropu i będzie się je "robiło" shift+P ale nie dam sobie ręki uciąć ...

    Będzie chyba 2 albo i 3x droższe niż teraz jest, o ile dalej pozostanie "handel przez agenta możliwy".

  • Bo ludzie chcą mieć wystarczająco fragments of fighting spirit żeby zrobić swój gear, tho kto ruszył głową uzbroił się w mocny zapas zanim GF oficjalnie zapowiedział patch (na deyli cena wzrosła teraz o jakieś 70-100%)

  • Orientuje się ktoś jaką wersje tego 7.0 dostaniemy według Aionbooka? najnowszą? a może ze stycznia gdy już trochę pozmieniali w skilach?

  • Orientuje się ktoś jaką wersje tego 7.0 dostaniemy według Aionbooka? najnowszą? a może ze stycznia gdy już trochę pozmieniali w skilach?

    Jest powód dla którego niektóre updaty sa wypisane po lewej a niektóre po prawej stronie zbiorczych tabel.

  • Eh szkoda, w styczniu lepiej zbalansowali klasy oj wydaje mi się, że czas zagrać czymś innym bo znowu czekać nie wiadomo ile albo już całkiem odpuszczę sobie ale wcześniej pewnie przetestuję nową klasę chociaż gdy oglądam na youtube jak ten cały laser boy walczy spamując może z 6-7 umiejętności non stop i jeszcze to takie, że tak powiem nudne --> monotonne brak tej dynamiki no nic wyjdzie w praniu :)

  • Super testowane są te aktualizacje skoro w sumie w ostatniej chwili GF napotyka na takie problemy, że trzeba ją przesunąć aż o 2 tygodnie :) ja wiem, ktoś zaraz mi napisze, że to chyba lepiej przesunąć niż dostać zbugowaną zawartość, ale pewnie i tak bugi po 7.0 będą ciągnęły się tygodniami jak po 6.0


    Podsumowując ostatnie osiągnięcia GF:

    - Platinerk anulowany/odroczony do nie wiadomo kiedy

    - HQ jako tako działają już po 9 miesiącach

    - usunięcie 3 języków aby było mniej bugów/problemów

    - pierwszy event po tym ogłoszeniu jest zbugowany

    - pierwszy event/promocja w IS w postaci licytacji jest zbugowana

    - pierwsza aktualizacja po tym ogłoszeniu jest przesunięta o 2 tyg z powodu błędów napotkanych kilka dni przed startem!


  • Znaczy się, jako ktoś kto pracuje w [prawie] korpo, to taka sytuacja nie wydaje się niczym dziwnym, wystarczy, że ktoś coś źle zrozumie, albo nie skontaktuje się z n-tym działem i gotowe.


    Już nie wspominając, że GF musi błagać o każdego bug fixa koree

  • Znaczy się, jako ktoś kto pracuje w [prawie] korpo, to taka sytuacja nie wydaje się niczym dziwnym, wystarczy, że ktoś coś źle zrozumie, albo nie skontaktuje się z n-tym działem i gotowe.

    Chcesz powiedzieć, że w Twojej [prawie] korpo notoryczne błędy, zawalanie terminów, zrzucanie odpowiedzialności na klienta, generowanie kosztów u klienta z powodu waszego zawalenia sprawy to NIC DZIWNEGO? Serio obecnie młodzi ludzi mają dziwne podejście do wykonywania swoich obowiązków i odpowiedzialności.



    edit.

    I nie mówię, że przesunięcie aktualizacji to coś złego, po prostu na każdym kroku widać jak GF olewa sprawę i graczy, a mimo to mają czelność napisać:

    "Zarówno dla nas, jak i dla społeczności naszych graczy, istotne jest zachowanie najwyższej jakości wprowadzanych aktualizacji."

    "które postanowiliśmy wykorzystać do ulepszeń innych aspektów gry. Pragniemy stale pracować nad jakością i usprawnieniem rozgrywki w AION."

    Wystarczy to robić a nie o tym pisać.

    Edited 2 times, last by Slevin ().

  • Chcesz powiedzieć, że w Twojej [prawie] korpo notoryczne błędy, zawalanie terminów, zrzucanie odpowiedzialności na klienta, generowanie kosztów u klienta z powodu waszego zawalenia sprawy to NIC DZIWNEGO? Serio obecnie młodzi ludzi mają dziwne podejście do wykonywania swoich obowiązków i odpowiedzialności.

    Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie działa to tak, klient nam coś zleca, wewnętrzny dział testerski zbiera potrzebne informacje, jak informacje są zebrane, zespoły programistyczny i artystyczny zaczynają pracować na podstawie otrzymanych informacji, w między czasie stałe kontaktujemy się z klientem żeby jak najszybciej wprowadzać poprawki (+ nie raz musimy współpracować z ich zespołem it), do tego dochodzą jeszcze usługi obcych firm (chociażby w celu lokalizacji, zewnętrzni testerzy itp). Wystarczy, że ktokolwiek coś źle zrozumie, albo że klientowi coś się odwidzi, żeby powstawał coraz większy delay. Jeśli tak łatwo o poślizgi w mojej >50 osobowej firmie, to nie dziwię się, że i GFowi może się zdarzyć (szczególnie, że muszą czekać na wszystko od NCsa, który też dosyć często ma opóźnienia.


    I chciałbym jeszcze zaznaczyć, że nie mówię, że ta sytuacja jest spoko (po co informować o patchu jeśli nie wszystko jest gotowe??), ale mimo to, tego typu rzeczy to w game devie coś normalnego

  • Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie działa to tak, klient nam coś zleca, wewnętrzny dział testerski zbiera potrzebne informacje, jak informacje są zebrane, zespoły programistyczny i artystyczny zaczynają pracować na podstawie otrzymanych informacji, w między czasie stałe kontaktujemy się z klientem żeby jak najszybciej wprowadzać poprawki (+ nie raz musimy współpracować z ich zespołem it), do tego dochodzą jeszcze usługi obcych firm (chociażby w celu lokalizacji, zewnętrzni testerzy itp). Wystarczy, że ktokolwiek coś źle zrozumie, albo że klientowi coś się odwidzi, żeby powstawał coraz większy delay.

    No jednak jest to zupełnie inna sytuacja.


    to nie dziwię się, że i GFowi może się zdarzyć

    Ale im się to nie zdarza, to notoryczne przynajmniej w Aionie.

    muszą czekać na wszystko od NCsa, który też dosyć często ma opóźnienia

    Nie wiem czy NCsoft ma opóźnieni i co należy do GF w tym konkretnym przypadku, ale doświadczenie mi podpowiada że coś nerfili :)

  • Nie wiem czy NCsoft ma opóźnieni i co należy do GF w tym konkretnym przypadku

    Gameforge nie jest twórcą gry. Każda zmiana / ingerencja w pliki gry musi być za zgodą twórcy. Nawet taki paradoks jak bug - musi być zgłoszony i to twórca go naprawia. Każdy wie, że dużo szybciej byłyby naprawy czegokolwiek, jeśliby wydawca - czyli Gameforge - wystosował prośbę o takie coś, żeby mogli zmieniać pliki gry powodujące bugi (fixy) - jeśliby działało, to wystarczyłaby Autoryzacja od NCSoft Korea.

    >>>Ale raczej to się nie stanie niestety, i tak czekać będziemy na każde fixy, bo to zmiana plików gry ...

  • Gameforge nie jest twórcą gry.

    No ba! Wiadomo.

    Każda zmiana / ingerencja w pliki gry musi być za zgodą twórcy. Nawet taki paradoks jak bug - musi być zgłoszony i to twórca go naprawia.

    Każdy wie, że dużo szybciej byłyby naprawy czegokolwiek, jeśliby wydawca - czyli Gameforge - wystosował prośbę o takie coś, żeby mogli zmieniać pliki gry powodujące bugi (fixy)

    Jestem tylko ciekaw, czy coś takiego miało miejsce. W sensie, że GF zapytał się NCSoft-a "hej NCSoft, czy możemy dostać zgodę na ingerencje w pliki gry, żeby szybciej naprawiać błędy i bugi? "

    Zmniejszyło by to czas i może poprawiło by to relacje Aion community - GF?


    To pewnie wygląda (w skórcie) tak:

    Aion Players ---> GF---->NCS---->GF---->servers.


    A gdyby tak to zrobić:

    Aion Players --->GF --->Servers.


    Nie wie tylko, czy GF posiada odpowiedni zakres "rąk do pracy" w kontekście do poprawainia bugów itp.


    Nawet po zwykłej przerwie technicznej działy się takie dziwne rzeczy...


    /To taka moja opina. :P

    So what? So is everyone else...

  • Nie, to nie byłoby szybsze.

    Znaczy się, może i by było.

    Do momentu aż GF dostanie nowy patch (np. 7.5) od Korei. Wtedy wszystko by się "popsuło"