Gra w to ktoś jeszcze?

  • Jak w temacie xD gra w to ktoś jeszcze? jacys polacy? Przypomniala mi sie gra i nawet mysle sciagnac ale patrzac po forum to tu juz dead totalnie :DD

  • Dzień Dobry Aurorko, gra jest naprawdę w bardzo dobrym stanie- z starego forum jedyna osoba która jeszcze gra to Robi, Twój ulubiony bardzi kolega.


    Gra jest obecnie naprawdę spoko- jeśli lubisz rng i brak jakiegokolwiek balansu.
    Jeśli boisz się, że przez to że miałaś kilka lat(?) przerwy nie będziesz wstanie nic ugrać to się nie martw, większość nadal nie ma ulti formów, zapewne tak jak i ty.


    Doszło kilka nowych mechanik (nie mam pojęcia kiedy przestałaś grać):

    - Rank S miniony (dają 15k HP)

    - Transformation Collection wymagające form dostępnych tylko w RNG Boxach (Dają 5k +5k +6.6k HP)
    - Do tego jeszcze ulepszone stigmy (zwiększają dmg z skilli o jakieś 30% + ogólnie są mocne)

    - Ulepszone deavaniony (podobnie jak stigmy)

    - Gear Collection

    - Doszło coś w stylu godstonów dla akcesoriów - tym razem dające aktywne skille

    - Doszedł nowy rodzaj ekwipunku - glyph, dzięki czemu co po niektóry zamożniejszy sin może Cię stunlockować bez problemu nawet jak odpalisz wopa

  • Forum PL mało kto odwiedza, ponieważ był jeden Moderator - zapewne wiesz o kogo chodzi. To pierwsza i chyba najważniejsza sprawa. Drugą po niej jest usunięcie PL z gry. Ja tam jakoś po omacku sobie radzę, ale dużo ludzi z mojego otoczenia (w tamtym czasie) zakończyło swoja przygodę z tą grą. Niektórzy jeszcze próbują, ale takie "pass leader please" albo opisy przedmiotów - tworzy się duży problem. Jak jest się na TS, to czasem można podpowiedzieć, o co chodzi, ale nie zawsze niestety jest się w stanie. Nie każdy zna angielski przynajmniej w takim stopniu, aby rozumieć swoje konto i przedmioty. Ja tak samo tylko w takim średnim stopniu i ludzie narzekają na EN na mój angielski. Co zrobić. Najważniejsze, że w grze rozumiem większość no i grupa mnie rozumie.


    PS: chyba Cię widziałem w Dumaha niedaleko 7altar - byłąś na koniku albo jednorożcu :)


    PS 2: Twardy chyba też od nas, ze starego Forum .. ale nie jestem pewny ...

    Edited once, last by robi1102 ().

  • Co do gearu - wystarczy tylko makarna. 100 wejść tygodniowo i masz broń + set.

    Akcesoria z Red Katy - dostępne od 3levelu (FXP), wystarcza jedna sesja - nie cała.

    Set i broń wbić na +7 i chomikuj enchanty + kamyki, jeśli miałabyś ochotę zobaczyć 8.0.

    Dużo nie straciłaś mimo wszystko - ulti forma jest z automatu - po 120 dniach będzie pewna. Jedyne co, to chyba minion s, który chyba jest jednym z najważniejszych przedmiotów.

  • Dziękuję za odbanowanie. Jeśli zdążyłeś przeczytać, to już wiesz, że gracze z oficjalnych serwerów są nie liczącą się garstką w europejskim Aionie.

    Kolega wyżej napisał, że po 120 dniach dostaniesz ulti formę Kasinela. Jeśli masz zmagazynowane shugo Gold, które otrzymujesz w ilości 250 szt tygodniowo w trakcie aktywnego Gold packa, to tak, za 120 dni masz formę. Jeśli masz gp, ale bez nazbieranych monet. To musisz poczekać trochę ponad 5 miesięcy. 1 ze 120 fragmentów kosztuje 50 monet. Dostajesz 250 tygodniowo a kolega wyżej zapomniał, że tydzień ma 7 dni a nie 5. Forma jednak nie jest największym problemem. Koszty przygotowania gearu są nieosiągalne dla ludzi wchodzących do gry. Miliardy kinah i kilka tysięcy luny nie zdobędziesz zbyt szybko. Kinah można efektywnie farmić robiąc solo insty. Nikt nie będzie Cię zabierał na doczepke aby podzielić się lootem. W wakacje ma wyjść Aion 8.0 z wyższym lvlem, nowym gearem i mapą. Czy warto inwestować w is na Gear, który za kilka miesięcy wyrzucisz. A jeśli Aion 8.0 będzie też nie grywalnym crapem jak obecny?. Wtedy sprawdź sobie, gdzie obecnie grają w Aiona ludzie z Barusa, albo obczai tą nową gierkę do Aiona podobną.

  • W wakacje będzie druga część 7.9, a 8.0 około końca roku lub na przełomie - nigdy nie było patcha w grudniu, a zawsze styczeń, styczeń/luty, a jak mowa o obecnym, to październik/listopad.


    To prawda - tygodniowo potrzeba 350 golda. Ale - ja też nie mam 6000 golda od strzała. Tu nie chodzi o czas, kiedy się zespawnuje formę. Tu chodzi o to, że po określonym czasie, każdy otrzyma ulti formę free-to-play.


    Nie prawda. Patch 7.9 przyniósł ogromne możliwości dla nowych i powracających graczy oraz ułatwił życie obecnym. Kinah teraz każdy może śmiało zarabiać w grze i nie jest ograniczany poziomem swojego setu. Teraz jest możliwość szybszego wypełniania Item Collection.


    Jeśli mowa o secie - teraz gracz może bardzo szybko zrobić gear. Wystarczy wbić poziom 80 i pójść na Makarnę - tygodniowo jest do dyspozycji 100 wejść dla każdej postaci. Leci broń i set - pewny item Ambush pod klasę (z rozbicia itemu Makarny nie dostaje się Slot Stone, można otrzymać tylko Beshmundir's Vellum)

    Poza Makarną, można wbić 4poziom fejmu (FXP) dla Gelkmaros i za Insignia of Experience kupić set i broń, a 3poziom fejmu dla Red Katalam i kupić pierzaste itemy + biżuterię.


    Jeśli mowa o ilości Kinah i Luna - zawsze to zależało od farta. Ja dla przykładu wydałem 1.49KKK kinah tylko na sam pierścionek, a znowu dla innego itemu darmowa identyfikacja dała mi właściwe opcje, za to ponad 160 luna za poddnoszenie tych parametrów ... Dlatego - to zależy od farta.

  • Formy nie ma za free, bo bez Gold packa nie odbierzesz nagród za codzienne logowanie. Kupujesz 6 Gold packów i za pół roku masz formę Kaisinela w grze bez ludzi. Super sprawa.


    To musiałem coś źle przeczytać, a byłem pewien, że 8.0 pojawi się w Europie już w okresie letnim. Nie przywiązuję zbyt dużej uwagi do nowego Aiona, więc dlatego. Mnie tylko interesuje jak najszybszą śmierć tej parodii, która póki co blokuje inne inicjatywy związane z prawdziwym Aionem.


    Ok. Skoro teraz Makarna daje możliwości nafarmienia kinahów każdemu nowemu, to co z luną do setu? . 7.9 daje jakieś formy jej zdobycia, oprócz farmienia kartą kredytową w Item shop?.


    Nie wspominam o takich robiących kolosalne różnice rzeczach jak miniony, kolekcje form, stygmy itd...


    A i jeszcze jedno. Pisanie, że ludzie odeszli od tej nowej wersji Aiona, bo zabrali j. polski, to najzabawniejsza rzecz jaką ostatnio zobaczyłem. Ale szczerze podziwiam upór w trwaniu po kolana w tym g..nie i wmawianiu innym, że to może być przyjemne.

  • A i jeszcze jedno. Pisanie, że ludzie odeszli od tej nowej wersji Aiona, bo zabrali j. polski,

    dokładnie tak. Zobacz sekcję PL w tamtym okresie, jak większość PL społeczności nie mogła się z tym pogodzić ...

    Ja mówię o takim "masowym" zachowaniu, a nie osobistą decyzją na ten temat od tamtego okresu do teraz.

  • Sprawdziłem. Gear z Makarny jest nie tradeowalny i po rozbiciu nic z niego nie ma. Gear z Makarny bez wydania setek milionów kinah i kilka setek waluty premium Luna jest kompletnym shitem. Podtrzymuję więc opinię z pierwszego postu, bo kinah nie zdobędziesz do rolla dzięki Makarnie. Nie ważne czy są 4 wejścia tygodniowo, 100 czy bilion, nic to nie daje. NOWY AION JEST KOMPLETNIE NIE GRYWALNY DLA NOWYCH!!!

  • Z makarny nigdy nie można było trejdować ulti przedmiotu.


    Jeśli chodzi Ci o możliwości trejdu ulti skrzynek - to tylko dostępne na Ara Normal / Easy, Beninerk Manor Normal, Stella Dev. Lab. Normal.


    Jeśli interesuje też mecha Makarny taka, że idziesz postacią i dropa bierzesz na alta:

    Makarna HM, Prome HM, Beshmundir Storm Temple N / E


    O tym, że nie ma nic z rozbicia napisałem w moim poście. Z rozbicia masz szansę otrzymać tylko Beshmundir's Vellum. Ten Ambush nie pasuje również do Item Collection.


    Tutaj właśnie mam inne zdanie. Czy TY dawniej wziąłbyś na Mamarnę i Promka nowego gracza? No oczywiście, że nie. Musiałbyś ustawić roll jeśli jesteś graczem fair -play = mniej zarobku. Teraz nowy gracz ma porządny start. Bardzo słaby nie jest na 80 poziomie. Ma kilka przedmiotów ulti "time limitted" oraz sporo legendarnych potek. Wydawać by się mogło, że te potki to szit. Tak nie jest, bo należy postawić się na miejscu tego nowego gracza, który nie ma żadnej legendarnej stałej formy. W tym miejscu nie należy również wspominać o TC Collection i Item Collection - bo niby skąd ma mieć takie parametry na start i do tego jeszcze wbite kubusy? Jedyny aspekt, który jest poważny, to S Minion, bo wszystkie dodatki z w/w systemów nowy gracz zacznie pomalutku wypełniać - szybciej lub wolniej - w zależności od stylu i czasu, który będzie miał na grę.

  • A ile tryliardów kinah potrzeba na rerolle setu bez używania luny?

    Ale po co Ci tryhard?

    Sam musisz sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie:

    chcesz mieć porządny gear, czy chcesz farmić "zasoby" dla patcha 8.0?

    (mowa o dniu dzisiejszym, o teraz na godzinę 17:53)


    Odpowiedź każdego gracza na to pytanie zdeterminuje pogląd na ten temat. I nikomu nic do jego własnego wyboru.

  • Ciężko się dyskutuje. Zauważ jedną rzecz. Wejście dla nowego gracza do Aiona 7.9 jest obłożone takimi zaporami, że bez item shopu się nie da. Jakbyś nie zaklinał rzeczywistości, to się nie da. Wtedy leci argument: ale przecież na lajcie sobie weźmiesz Gear z Makarny resztę dorzucisz w Katalam i masz. No tak, ale bez rerolla ten Gear jest za słaby do osiągnięcia czegokolwiek. A co z gearem pvp? Przecież skill gracza się już kompletnie nie liczy. To kolejne miliardy kinah i tysiące luny. No to najlepiej takiemu nowemu wypalić. A czego Ty chcesz. Grać czy szykować się na 8.0.

    Turbobeka z tej parodii Aiona. Może 8.0 będzie lepszy. Nie wiem. Ale na chwilę obecną proponować ten szajs można tylko ludziom, których się nie lubi aby zmarnowali czas. Bez odbioru

  • Wiesz - jak ktoś jest na nie, to będzie zawsze na nie i mimo, że coś się zmieni naprawdę na tak lub mocne tak, to taki ktoś dalej będzie szedł na nie. Dlaczego? Ponieważ ten ktoś długo już nie grał = nie ma zasobów ani materiałów na to, żeby być na równi ze wszystkimi aktywnymi graczami. Wspomniane miliardy kinah, żeby zrobić gear - no jak się nie gra, to kinah same nie leci niestety. Luna? Był porządny event na Lunę. Można się śmiać - bardzo proszę ..., ale ja osobiście wyfarmiłem trochę. Jak się nie gra, no to się przegapiło. No prosta sprawa.

    Gear PvP - jak ktoś nie gra, to nie ma, bo sam się nie zrobi. Nawet jeśli by się zrobił, to taki ktoś będzie niestety "farmiony" przez spory kawałek czasu, ponieważ wspomniane TC kolekcje, item kolekcje i minion s - same się już nie zrobią.


    Kinah- tower of challenge lower level, x4

    Experience - tower of challenge lower level - cały 1-15, x4; lower udas temple; x4

    Luna - aktywny GP daje 10 weekly; veteran rewards; można kupić za kinah od kogoś i mieć Luna

    Kamyki Enchanty - AC: Lakrum Lajibad + weekly questy na insty, NPC "scribe"; Leg: veteran rewards, eventy, nickel + ducat traders, NPC "scribe", "fejmiarze"; Ulti: eventy, questy na lepsze insty, szugomat, dukat trader, "fejmiarze", NPC "scribe"

    Manastony: NPC "scribe", Lurker, system Prahma Dredgion, eventy


    Dlatego mam odmienne zdanie od Twojego. Na siłę nie będę Ci pisał, że jest wspaniale i wracaj Ty i on, może jeszcze oni, itp. Pisać argumenty komuś, kto nie gra i nie ma zamiaru wrócić do gry, to jest bez sensu.


    Napisałem raz, powtarzać nie lubię. Napisałem o 7.9 patchu i co się zmieniło na tak, w odpowiedzi na Twoje nie.

  • Gear PvP - jak ktoś nie gra, to nie ma, bo sam się nie zrobi. Nawet jeśli by się zrobił, to taki ktoś będzie niestety "farmiony" przez spory kawałek czasu, ponieważ wspomniane TC kolekcje, item kolekcje i minion s - same się już nie zrobią.

    Botrald nie wiem czego nie rozumiesz, nowi gracze mogą śmiało grać, tylko że, będą "farmieni przez spory kawałek czasu" :D


    To przecież o to w graniu w gry chodzi, żeby dostawać po głowie od graczy z grubszym portfelem, co nie? ;D

  • Grubszym portfelem?

    Botrald nie wiem czego nie rozumiesz, nowi gracze mogą śmiało grać, tylko że, będą "farmieni przez spory kawałek czasu" :D


    To przecież o to w graniu w gry chodzi, żeby dostawać po głowie od graczy z grubszym portfelem, co nie? ;D

    Czy Ty to czytałeś przed zatwierdzeniem swojego posta?

    Jeśli ja zacząłem gre w 5.8, nie miałem gearu, tytułu i no wgl niczego, ponieważ byłem tak samo nowy jak wszyscy, którzy zaczynają przygodę i wszystko w ten deseń, i przez "spory kawałek czasu byłem farmiony" przez pvp graczy kompletnie ubranych, to znaczy, że dostawałem od graczy z grubszym portfelem?

    Jak zaczynasz grę jako zupełnie świeży gracz, to nie masz na koncie niczego - nawet takich kubusów na atrybuty. Miniona S zrobisz free-to-play, ale to nie jest w ciągu 24 godzin od momentu wbicia 80 poziomu. Masz około 25-30 tys mniej HP i też znacznie mniej parametrów obrony i ataku. Tak samo z formami i item kolekcją.


    Może zbyt dosadnie użyłem skrótu myślowego w tym kontekście, ale Twoje insynuacje w ostatnim poście niestety nie są śmieszne. Gdzie TY tutaj widzisz portfel? Bo ja go nigdzie nie widzę ... chyba że ja jestem ślepy? Jeśli oślepłem, to przez czytanie takich bzdur tutaj i na EN.

    Edited once, last by robi1102 ().

  • Czy Ty to czytałeś przed zatwierdzeniem swojego posta?

    Jeśli ja zacząłem gre w 5.8, nie miałem gearu, tytułu i no wgl niczego, ponieważ byłem tak samo nowy jak wszyscy, którzy zaczynają przygodę i wszystko w ten deseń, i przez "spory kawałek czasu byłem farmiony" przez pvp graczy kompletnie ubranych, to znaczy, że dostawałem od graczy z grubszym portfelem?

    Jak zaczynasz grę jako zupełnie świeży gracz, to nie masz na koncie niczego - nawet takich kubusów na atrybuty. Miniona S zrobisz free-to-play, ale to nie jest w ciągu 24 godzin od momentu wbicia 80 poziomu. Masz około 25-30 tys mniej HP i też znacznie mniej parametrów obrony i ataku. Tak samo z formami i item kolekcją.


    Może zbyt dosadnie użyłem skrótu myślowego w tym kontekście, ale Twoje insynuacje w ostatnim poście niestety nie są śmieszne. Gdzie TY tutaj widzisz portfel? Bo ja go nigdzie nie widzę ... chyba że ja jestem ślepy? Jeśli oślepłem, to przez czytanie takich bzdur tutaj i na EN.

    Żeby nie było, ja nie mówię, że TY wydałeś gruby hajs na grę.


    W swoim poscie podkreślasz wielokrotnie, że jako świeżak ma się dużo mniej od aktywnych graczy- udowodnij, że jako aktywny gracz wcale nie odbiegasz od p2w graczy :)


    Powiedz mi tylko, tylko tak szczerze: jako ktoś kto gra od 5.8, które z tych rzeczy masz (jako przykład gracza, który oczywiście nie jest workiem do bicia):

    1. Dającą 6600 HP kolekcje Kitty Practice
    2. Dającą 5000 HP kolekscje Cuddly Mau
    3. 596 attacku z transformation collection (Now Transform into Me, Legendary Class Conqueror, Another Pixel after 100 days of prayer., Archers, attack!)
    4. 1313 crita z transformation collection (This Old Boss, Lord's Favourite, Welcome! You don't know Hanbok yet, right?, Pretty redhead...?, Ready Player Four)
    5. 240 crit damage z transformation collection (I call the shots around here, Battle between Elyos and Asmodians, Black & White Theory, Ereshkigal Legion, Tiamat Legion, Here for Raid)
    6. 50 Spell Fortitude/Strike Fortitude z transformation collection (Agent of Light/Dark)
    7. Wszystki runy ulepszone do +6 (lub więcej)
    8. Komplet ulepszonych stigm
    9. Odiany ulepszone do +6 (lub więcej)
    10. Skill: (Improved) Divine Protection (z promo eventów)
    11. Ultime Forma ulepszone na +5 w górę
    12. +15% (lub więcej) additional damage vs Prigga (Prometun Hard Mode)
    13. +5 glyph z aktualnie dobrymi statami
    14. Ulepszone daevaniony (w tym DP


    Naprawdę, mało mnie obchodzi twój +15 secik, rank S minion czy manastony- to ma praktycznie każdy, nawet na altach. Co nie zmienia faktu, że nadal jesteś mocno w plecy za graczami z grubym portfelem.

    Tylko proszę bez dowodów anegdotycznych, że wyżej wymienione rzeczy wcale nie są aż tak potrzebne- no chyba, że masz dokładne wyliczenia matematyczne, udowadniające, że tak jest.

  • Naprawdę, mało mnie obchodzi twój +15 secik, rank S minion czy manastony- to ma praktycznie każdy, nawet na altach. Co nie zmienia faktu, że nadal jesteś mocno w plecy za graczami z grubym portfelem.

    Tylko proszę bez dowodów anegdotycznych, że wyżej wymienione rzeczy wcale nie są aż tak potrzebne- no chyba, że masz dokładne wyliczenia matematyczne, udowadniające, że tak jest.

    3, 6, runy mam +5 do +6, odiany mam +5, skille impro mam 4, stygmy mam podstawowe kółeczka z dwóch kręgów, mam ulti ale bez run bo za drogie - nie potrzeba na razie, starczy skill podbity, nie mam kubusów na RP bo nie chodze na to ale jak zaczne - zrobi sie, mam zwyklego DP z eventu. Ss minion, glify mam 2 - jeden na atak ze stumble a drugi mam silence z - zapomnialem z czym ale na defa chyba. Kryt kolekcja będzie, ale za jakiś czas.


    Mam dwa sety pvp i dwa sety pve. W każdym jest po jednym dps i po support. Aktualnie robię trzeci pvp funkcyjny, a jak go zrobię, to czwarty - drugi funkcyjny.

    Mi to wystarcza, ale to dla mnie. Dla Ciebie może być to za mało, bo np wynosisz z reala inną osobowość niż ja.

    Im dłużej gram, tym więcej zbieram doświadczenia i jakiegoś tam ogaru. Ale nigdy nie będzie tak, że będę lepszy od graczy którzy grają od X lat, bo po prostu to dla mnie to jest zbyt trudne. Poza tym powinieneś pamiętać, że każdy gracz jest inny. Dlatego czytając niektóre posty tutaj na Forum - aż mi się niedobrze robi czasem i dziwi mnie bardzo przyzwalanie na rozwój tego.


    Co do tej Twojej listy: no spoko mieć to wszystko. Tyle, że - model f2p to takie coś, gdzie pojawia się praktycznie zawsze opcja mikropłatności. Gracz może sobie wybrać, co chce zrobić: zapłacić X i mieć od razu lub po prostu grać i samemu coś osiągnąć. Mnie "jara" to drugie, że coś odblokuję, albo coś dostanę - samemu bez pomocy. Dla jasności: gracz, który za coś płaci czy stale płaci - nigdy nie był i nie będzie tym złym, psującym grę i takie inne.

    Zazwyczaj gracze, którzy wydają na grę traktują ją albo jako pracę, albo jako hobby - główne lub drugie, trzecie w kolei, do tego zestawione z "parciem na szkło" wynikające z ich charakteru i osobowości. Ale to nie znaczy, że gracz rozwijający się swoim tempem nie może dorównać tym, którzy zapłacili.

    Czy portfel oznacza lepszy? Niekoniecznie. Tak samo nie-inwestowanie w grę nie oznacza, że ktoś jest lepszy od tego, który zapłacił.

    Edited 3 times, last by robi1102 ().