brak balansu w aionie

  • Gra pvp a kantor z klasą która ma podobny zestaw nie ma szansy, mało bije stun losowy (czyli rzadko działa) i jak grać w pvp skoro od początku gracz jest postawiony na przegranej pozycji na tej klasie 18 900 ataku , kryta 38% i ja biję innego gracza po 2 000–3 000 z najmocniejszego skila w całym secie z garnizonów czerwonych +15 a od łucznika, który jest w secie + 0 z katalam z złotymi kamieniami dostaje od 10 000 do 15 000.

    I się pytam gdzie tu jest balans klas.

    Edited 2 times, last by Cartt ().

  • Gdzie tu jest balans ,kantora klasy fizyczne bija od 5 000 do 50 000 ja mam dobry set ale się pytam gdzie tu jest balans klas osób które za te forum odpowiadają niech mi wyjaśnia dlaczego kantor tak od kilku paczy dostaje sporego nerfa jako pracownicy GAMEFORGE odpowiadają WYSTAWAIJAĆ taka grę na rynku.

  • Chanter ma fajnego tego buffka +30% szansy na kryta na 30s. Serio, wgl kryty nie wchodzą ... tylko czemu na moim alcie głównie w Windhiel secie, gracze podobnego poziomu do mojego alta mają wielkie problemy wyjść z CC ^^ , a ja swoim mainem ile razy muszę uciekać :P no muszę bo nie ma jak XD

  • W postacie co są słabo ubrane krytyk wchodzi ale w postacie o podobnych setach to mało ich bijesz i stun to rzadkość z tego co pamiętam grasz bardem wiec poczekaj do pacza 7.5 i zobacz jak Ci zwiększą CD NA SKILACH do 30s wtedy tak samo zaczniesz tu pisać ale tu niestety obsługa forum to jakieś widmo bo nigdy ich nie ma i na nic nie potrafią odpowiedzieć tak samo suport cały czas sand logi i od pacza 6.0 nie potrafia w niczym pomóc.Komplety brak profesjonalizmu osób co pracują w GAMEFORG.

  • Po 1 kantor ma skila na 30s co daje mu 720 ataku i 2 000 ataku na 30s + szybkość 20%+ szybkość ataku 20% ale to za DP jest , wiec nie widzę takiego opisanego bufa co daje 30% kryta więcej.

  • Chanter ma fajnego tego buffka +30% szansy na kryta na 30s. Serio, wgl kryty nie wchodzą ... tylko czemu na moim alcie głównie w Windhiel secie, gracze podobnego poziomu do mojego alta mają wielkie problemy wyjść z CC ^^ , a ja swoim mainem ile razy muszę uciekać :P no muszę bo nie ma jak XD

    Nie ma takiego skilla.


    W postacie co są słabo ubrane krytyk wchodzi ale w postacie o podobnych setach to mało ich bijesz i stun to rzadkość z tego co pamiętam grasz bardem wiec poczekaj do pacza 7.5 i zobacz jak Ci zwiększą CD NA SKILACH do 30s wtedy tak samo zaczniesz tu pisać ale tu niestety obsługa forum to jakieś widmo bo nigdy ich nie ma i na nic nie potrafią odpowiedzieć tak samo suport cały czas sand logi i od pacza 6.0 nie potrafia w niczym pomóc.

    Gear w żaden sposób nie wpływa na częstotliwość kryta- nie ważne czy przeciwnik jest nagi czy full ulti t2+15, będziesz miał zawsze taka samą szansę na kryta

  • Z tym się nie zgodzę w postać słabo ubraną krytyk częściej wchodzi a w postać w eq +15 z garnizonów mało kiedy wchodzi to sprawdzone w pvp jest z klasą co ma set to i mało ja bije i mało krytyk siada a w postać co jest słabo ubrana mocniejsze hity wchodzą i krytyk siada częściej.

  • Druga sprawa jak masz kogoś zabić na kantorze skoro graczy w podobnym eq bijesz mało po 600 (kleryka w podobnym secie )lub troszkę więcej jak krytyk siadzie po odpowiednich skilach to dopiero mocniej uderzysz a tak to kantor to jakiś żart jest w tych paczach w pvp małe szanse na wygrana jedynie na instancje każdy go chce.Kolejny pacz wniesie spore zmiany dla kilku klas ale nie dla kantora dla mnie to kolejny nerf z tym co mu dają,jedna manrta zwiększona o kilka punktów zmniejszenie leczenia o 1000,galadiator i tank zwiększenie ataku i obrony,guner mniejszy cd na skile , sin zwiększenie ataku +kryta,bard zwiększenie cd na skilach z 10 do 30 s.

    I to jest gra pvp gdzie jeden bije po 20 000 i leczy się całe życie a inny bije po 600 i ma przeżyć.DLA MNIE TO TOTALNY BRAK BALANSU.

  • Z tym się nie zgodzę w postać słabo ubraną krytyk częściej wchodzi a w postać w eq +15 z garnizonów mało kiedy wchodzi to sprawdzone w pvp jest z klasą co ma set to i mało ja bije i mało krytyk siada a w postać co jest słabo ubrana mocniejsze hity wchodzą i krytyk siada częściej.

    Nie.

  • Chanter ma fajnego tego buffka +30% szansy na kryta na 30s. Serio, wgl kryty nie wchodzą ... tylko czemu na moim alcie głównie w Windhiel secie, gracze podobnego poziomu do mojego alta mają wielkie problemy wyjść z CC ^^ , a ja swoim mainem ile razy muszę uciekać :P no muszę bo nie ma jak XD

    Nie ma takiego skilla.


    W postacie co są słabo ubrane krytyk wchodzi ale w postacie o podobnych setach to mało ich bijesz i stun to rzadkość z tego co pamiętam grasz bardem wiec poczekaj do pacza 7.5 i zobacz jak Ci zwiększą CD NA SKILACH do 30s wtedy tak samo zaczniesz tu pisać ale tu niestety obsługa forum to jakieś widmo bo nigdy ich nie ma i na nic nie potrafią odpowiedzieć tak samo suport cały czas sand logi i od pacza 6.0 nie potrafia w niczym pomóc.

    Gear w żaden sposób nie wpływa na częstotliwość kryta- nie ważne czy przeciwnik jest nagi czy full ulti t2+15, będziesz miał zawsze taka samą szansę na kryta

    Aaah ... pomyliłem - bo chodzi o "Unstoppable" - tylko że to zwieksza szansę na stuny i stumble. Pomyliłem z krytem :p


    W postacie co są słabo ubrane krytyk wchodzi ale w postacie o podobnych setach to mało ich bijesz i stun to rzadkość z tego co pamiętam grasz bardem wiec poczekaj do pacza 7.5 i zobacz jak Ci zwiększą CD NA SKILACH do 30s wtedy tak samo zaczniesz tu pisać ale tu niestety obsługa forum to jakieś widmo bo nigdy ich nie ma i na nic nie potrafią odpowiedzieć tak samo suport cały czas sand logi i od pacza 6.0 nie potrafia w niczym pomóc.Komplety brak profesjonalizmu osób co pracują w GAMEFORG.

    No gram sobie pomalutku. Podstawowa tarcza Sorca to 32XX, bardowa 2223. Sorc ma sporo stunów, bo wszystkie mają krótkie CDki. Do tego ma AH silence, slow, debuffy ... Ranger to jakaś masakra, czasem to wgl nie można nic zrobić. Glady to takie młotki, że jak Cie tak poniewierają po ziemi, to można sobie pomyśleć, że lubią sadomaso :p Templary tak kochają swoje wędki, że co nie zrobisz to i tak "orasz swoimi butami" ziemię w jego stronę :p No a chantery wyciągają ten swój patyczek i wojują, ze trzeba uciekać czasami.


    A Bardy mają dwa pingwinki, AH, silenca z 30s cd, jedną dużą tarczę co 2min, no i jakiegoś stunka, roota ... slowa. Jak masz set stygm +12, to jeszcze można sobie dorzucić parala albo hilałkę z 50s cd ... Ale i tak kocham bardke swoją, pomimo sporej zmiany w pvp z powodu zabrania Ascended Soul Variation - cd 30s, biło całkiem całkiem jak na skill "special" gdzie rzadko kiedy takie skille sporo biją - do tego wszystkie jedzonka many zamienili z określonych wartości (były dobre) na % które już nic nie znaczą. Nie grałem w modelu Barda od premiery do początku 5.8 - ponoć był zbyt op, ale chyba z uwagi na nowość. Teraz taki, a chyba i gorszy jest Painter - tego nie porównywałem.


    Każda klasa ma coś, czego nie ma inna i to jest fajne - przez to nie jest gierka nudna. Teraz mamy 13 postaci na koncie - można sobie więcej altów zrobić i dotknąć czegoś nowego, poznać jakąś nową klasę i spróbować się uczyć matchup'u albo dla czystego fun.

    Edited once, last by robi1102 ().

  • Poczytaj sobie o paczu 7.5 to zaraz mordka zrzednie co bardowi robią po za tym co jest najważniejsze jak nie wbijesz stygmatów na +15 to tracisz 30% wartości stygmy,tak jak katalam ma być lakrum,robią tą mapa miedzy serwerowa - czyli znowu czas wsadzą kiedy masz wchodzić żeby garnizony zrobić. WARTO SIĘ ZAPOZNAĆ bo skoro u mnie na kantorze na skiliu cd zwiększają z 10s do 30s i healing boost teraz jest -500 potem -1000 ,1 mantrę tylko wzmacniają o kilka punktów.Ogulnie dalej robią kantora i barda jako wspomaganie innych klas tylko zapomnieli że są instancje takie jak Tower of challenge gdzie nie jesteś jej w stanie na kantorze zrobić bo masz za małego dpsa i nawet to że czas usunięty został bo po wgraniu pacza miałeś 10m i tak kantor nie jest w stanie ja zrobić nie marnując kilku h.Nowy set ma być co się pali jak kiedyś było .Nscoft połączył serwery bo mało graczy i idą na lepsze gry przez swoja politykę jaką wprowadza .Tu jest bardzo podobnie ludzie odchodzą idą na starego aiona na prywatny serwer tam przynajmniej nikt co pacz wszystkiego nie zabierze tak jak tu jest i to robi ncsoft z gameforge.Na siłę każą mi być suportem na kantorze tylko nikt się nie zapytał czy tego chcę.

  • Poczytaj sobie o paczu 7.5 to zaraz mordka zrzednie co bardowi robią po za tym co jest najważniejsze jak nie wbijesz stygmatów na +15 to tracisz 30% wartości stygmy,tak jak katalam ma być lakrum,robią tą mapa miedzy serwerowa - czyli znowu czas wsadzą kiedy masz wchodzić żeby garnizony zrobić. WARTO SIĘ ZAPOZNAĆ bo skoro u mnie na kantorze na skiliu cd zwiększają z 10s do 30s i healing boost teraz jest -500 potem -1000 ,1 mantrę tylko wzmacniają o kilka punktów.Ogulnie dalej robią kantora i barda jako wspomaganie innych klas tylko zapomnieli że są instancje takie jak Tower of challenge gdzie nie jesteś jej w stanie na kantorze zrobić bo masz za małego dpsa i nawet to że czas usunięty został bo po wgraniu pacza miałeś 10m i tak kantor nie jest w stanie ja zrobić nie marnując kilku h.Nowy set ma być co się pali jak kiedyś było .Nscoft połączył serwery bo mało graczy i idą na lepsze gry przez swoja politykę jaką wprowadza .Tu jest bardzo podobnie ludzie odchodzą idą na starego aiona na prywatny serwer tam przynajmniej nikt co pacz wszystkiego nie zabierze tak jak tu jest i to robi ncsoft z gameforge.Na siłę każą mi być suportem na kantorze tylko nikt się nie zapytał czy tego chcę.

    Wiem, jakie są zmiany. Dogłębnie i w 100% nie wierzę takim tematom, bo zawsze było i jest trochę inaczej - temat 6.2 i tak dalej. Widzisz - wszystko niby to samo, ale jednak inaczej, niż było opisywane. Bo Region KR zawsze będzie KR, a Region EU zawsze będzie EU.

    Co do ToCh'a: Barda nie można porównywać do czystego depsa, bo nim nigdy nie był, chantera tak samo. Niestety, ale jeśli Bard / Chanter oprócz wbudowanego mechanizmu regeneracji, buffów i różnych utrudniaczy ( CC ) miałby do tego jeszcze mocny dps, to dopiero wtedy nie istniało by takie coś jak balans. Mimo tego, że Tobie czy mnie nie podoba się to i tamto, to jednak nie można faworyzować jakiejś klasy tylko ze względu na to, że ciężko jest zrobić przykładowego ToCh'a.

    Co do tego "na siłę support" - ustawienia zmierzają w kierunku takim, jakie to było przewidziane przy premierze Barda i przy powstaniu Chantera. W tamtych czasach opis miałeś krótki i zwięzły, że "doskonale się czuje w grupie (...) wspomaga grupę swoim zagrywanym melodiom (...) może też nieźle zaatakować jeśli czuje się osaczona" - jakoś podobnie to leciało na temat Barda. To, że bazowe depsy ze skilli były nadzwyczaj - może nie jakieś op, ale dobre i dzięki buffkowi "harmonia wiatru +15% ataku" robiło się to OP.

    Co do małego depsa - pamiętam, co tam miałeś. Nie wiem, czy czasem nie za mało tego masz skoro mało bijesz. Ja będę się starał iść w 20 000 ataku (Shimiol A, Mag Boost Mode), bo Bardy mają bardzo malutki atak i mi się trochę odstaje, i to widać. Jak nie uda mi się 20, to wszystko lepsze co teraz mam (18.8) - to będę się cieszył. No i Tobie też polecam spróbować. Przy okazji sprawdź jeszcze raz set - może np pierścionek nie ma ustawionego ataku .... albo ma, a nie dopracowany ... takie bzdety a wielka różnica ... Mam w sumie zapas, bo - 20 slotów x zwyczajne 20 ataku to 400 ... i może jeszcze coś znajdę ale chyba nie osiągalne :)


    Moje staty na PVP:

    atak magiczny 18 789

    macc 15 157

    crit 7 789

    Jaki mam zapas? : mam około 40 złotych manastonów w secie, które mogę wymienić i to zrobię.

  • Ja rozumiem ale gdyby był jeden set i go rozwijał ale co pacz zmieniają i wchodzi nowy pacz i nowy set pvp i nowe staty wiec tak szybko wchodzą że mało kto jest w stanie się ubrać jeżeli nie wsadzi realnej kasy i to sporo.Kantor zawsze bazował na tarczach i mantrach ale przez kiepskie podnoszenie tych statystyk i dodawanie DP do skili nie może jak kiedyś ich odpalać jak nie ma DP nie ma skila . Stygmat wbija łucznik daje mu 1+ 7 punków stygmat wbija kantor daje mu 1+ 2 punkty widać jak tu jest rozłożony balans.STUN losowy w kantorze wbudowali czyli mało kiedy wchodzi.Zawsze kantor bazował na stunie i ogłuszeniu ale po nerfie w 6.2 kantora to mało kiedy stun wchodzi i jak się bronić skoro gladiator , sin,łucznik ma stuna co uderzenie i bije o 6 x tyle kantora, ja nie mam pingwina że zamienię i wyleczę się i dam uciszenie gdzie mogę biegać daleko i zadawać obrażenia tylko muszę podejść i mieć takie skile żeby ogłuszyły owaliły lub związały (ale to usunięto i spowolnienie usunięto z tej klasy)Żebym miał tarcze to przy ułożeniu stygmatów muszę być pod suport i wtedy można zapomnieć o samotnym pvp bo nie masz skili by się bić (utrata 3 skili na 8 bijących to duża różnica).Próbowałem daevaniony podnieść to tylko mam +5 potem +4potem +5 potem +4 jak dodałem daevanion essence to 9 razy i nadal jest+5 ,stygmaty mam przed paczem podbite jak był jeszcze 6.0 w tych odsłonach żadnej stygmy nie wbiłem na+ a mam cześć +12 i +9 i z +9 próbowałem podbić poszło mi około enchantent stone ponad 400 i jak było tak pozostało i nie można tego nazwać pechem skoro co chcę podnieść to pali.Idę do katalam robię qesta na 10 mobów zabijam 5 i balaury przejmują idę na inny i to samo.Brak dps powoduje że większość qestów kantor musi poświęcić 4 razy tyle czasu na zrobieni , skro limit czasu każdy ma taki sam na katalamach.Zmniejszyli dps kantorowi to niech tak grę zrobią by można było na qesty,insty 1 osobowe poświęcać tyle samo czasu co inni gracze.

  • Ogulnie dalej robią kantora i barda jako wspomaganie innych klas tylko zapomnieli że są instancje takie jak Tower of challenge gdzie nie jesteś jej w stanie na kantorze zrobić bo masz za małego dpsa

    No płacz i narzekaj dalej .Ciekawe co ma powiedzieć kleryk? Wróciłem po 4.5 i pierwsze zdziwienie nie mogę używać staffa. Jedna zielona stygma bijąca, 2 niebieskie i jedna złota.

    Chanter (kantor jest od wymiany walut) napiernicza większego DPSa i potrafi też zrobić większy heal. Od początku był on postacią pod support fizycznych klas tak jak bard jest supportem pod magików.

    Klasy dostają takiego nerfa, że można zapomnieć o jakiś chybrydowych buildach i za chwile każdy będzie latał na takich samych stygamch i devanionach,


    A wróć już tak jest.

  • Urok Barda, a raczej Bardki, bo premiera oferowała tylko damską postać :)

    Urok Chantera :)

    Urok Kleryka :)


    Dlatego Aion jest fajną gierką, bo ma duży wybór startu, a ja się spełniam każdego dnia grając swoją Bardką <3 - na dobre i na złe i nie zamienię nigdy na innego maina nawet, jakbyście mi dopłacali milion dolarów :)


    Klasy dostają takiego nerfa, że można zapomnieć o jakiś chybrydowych buildach i za chwile każdy będzie latał na takich samych stygamch i devanionach,

    Założenie Benka i Sacri (-500/-1000 na atak i heal) i próbowanie gry z tym to najgorsze, co może być w tym patchu :( . Chyba nie ma większego "useless" od tego przykładu - mowa o basic set stigma, nie o add. Do takiego nonsensu można jeszcze podczepić Bardkę - MBM + HM ale to znacznie lepiej wypada (+300/-300 na atak i heal) więc chyba tylko kleryk :(

    Edited once, last by robi1102 ().

  • Urok Barda, a raczej Bardki, bo premiera oferowała tylko damską postać :)

    ???



    Założenie Benka i Sacri (-500/-1000 na atak i heal) i próbowanie gry z tym to najgorsze, co może być w tym patchu :( . Chyba nie ma większego "useless" od tego przykładu - mowa o basic set stigma, nie o add. Do takiego nonsensu można jeszcze podczepić Bardkę - MBM + HM ale to znacznie lepiej wypada (+300/-300 na atak i heal) więc chyba tylko kleryk :(

    Nie można porównywać Barda i klera od 7.2. Bard może kiedy chce sobie "przeskoczyć" z HB na Matt i odwrotnie, te kilka sekund cd praktycznie nie robią różnicy. Clerowi zmienili bene i sacri na pasywki i nie mogą ich sobie deaktywować wedle uznania (poza usuwaniem stygmy).

    Mocno skrzywdzili klerów, szczególnie tych z +12 bene i sacri :v

  • No coś mi się zdaje, że mogłeś przez jakiś czas od premiery barda grać tylko "Bardką", chłopca dodano chyba potem - chyba, bo nie mam filmiku przed oczami.


    Nie porównuję. Zamysł "zapostowania" na ten temat był celem uwidocznienia "bezsensu". >dalej: tak, skrzywdzili, dlatego tak napisałem.

    Bard z MBM i HM czy to w basic czy add to też jest bez sensu i 10s cd robi dużą różnicę, bo się kajtuje bez sensu. Obie klasy z podwójną drogą buffków w secie jest bez sensu.


    EDIT:

    Edited once, last by robi1102 ().

  • Teraz jest nerf nie których klas to poczekajcie do 7.5 jak kler ,kantor ,bard dostaje kolejnego nerfa albo leczenie albo dps nie będzie już hybryd dlatego nie ma sensu tu siedzieć ja już poszedłem na starszego aiona.

    Sin ,gladiator,tank ,guner dostają takie wzmocnienia że tu gra nie ma sensu lub zmienić klasę.