pacz 7.2

• Kntor klasa która dostała jeszcze raz nerfa ,skile zostały pozamieniane np tarcza strefa ochrony -do tej pory można było używać co 2m teraz co 30m jak nie masz DP ,leczenie kiepskie tyle ile na skilu to po co dają w tej tarczy (zwiększenie wzmocnienie leczenia)skoro zostało wyłączone na tej klasie i kantor mało bije i mało leczy

Ogłuszenie nie działa na tej klasie przez losowość jak wejdzie kryt to ogłuszy jak nie to nie ogłusza czyli rzadko kiedy wchodzi kryt .Bijąc się w pvp z 18k ataku i 4,8 kryta mało kiedy coś wejdzie i jeszcze skile nie nakładają się czekasz 5 s żeby się odblokował kolejny skil czyli bijesz z auto ataku bo nie masz czym.Nie wiem kto wymyślił takie zmiany ale to chyba osoba co nie gra w pvp .Ogólny brak Balansu pomiędzy klasami.

Mało się wysilili robiąc zmiany na tej klasie chyba od niechcenia z braku czasu czyli byłe jak .

• Witaj,

Dziękujemy za Twoją opinię odnośnie klasy i jej balansu i przekażemy ją do naszego Zespołu Aion. :)

Proszę jednak zauważyć, iż Gameforge ze swojej strony może jedynie zgłaszać opinie i sugestie zmian do NCsoft Korea, ale to twórca gry podejmie ostateczne decyzje w sprawie czy i jakie zmiany (bądź nowa zawartość gry) zostaną dodane.

:slove:

cc.png

• W takim razie po co to forum jest skoro nic nie potraficie zasugerować producentowi gry bo przecież wasz zespół i tak nic zrobić nie może.

Klasę zrobiliście która ma losowo stuna czyli rzadko kiedy

tarcze za DP czyli co 30m

Wbijam stygmę na + i daje na kantorze 2 punkty obrony wbijam stygmę na łuczniku daje 10 punktów ataku gdzie tu wyrównanie klas

Od pacza 6.5 same nerfy tej klasy

Kantor to klasa wspomagająca to dajcie jej odpowiednie argumety do tego

Leczenie kiepskie, stuna brak ,tarcze kiepskie, dps brak

• Forum jest m.in. po to, aby dyskutować o różnych aspektach gry i szukać odpowiedzi na pytania dot. Aiona od innych użytkowników, gdy czegoś nie rozumiesz (jakby ktoś jeszcze nie zdążył tego ogarnąć...).

Na forum dzielisz się Swoimi pomysłami po to, aby wydawca gry mógł je rozpatrzeć, poznać przy okazji opinię innych graczy i zaakceptować propozycje gdy mają jakiś większy sens, po czym przekazać je do producenta gry, w tym wypadku NCSoftu. Producent = ta firma, która decyduje o wszelkich nowościach wprowadzonych do gry. To, czy NCSoft zaakceptuje pomysł i czy go wprowadzi (i czy w ogóle na niego zerknie), nie jest zależne od GF`u. Są jedynie wydawcą Aiona w Europie, więc tym samym nie ma sensu wymagania od Gameforge`a, żeby wprowadzili do gry nie wiadomo co. Gdyby w ogóle jeszcze mięli taką możliwość... Przydałoby się nauczyć rozróżniać wydawcę od producenta oraz ich "prawa" względem gier. Taka moja drobna sugestia.

mU5m41O.gif

• Poleciłbym zapoznać się co np. taki Wellyoz wyrabia na chanterze i zacząć po prostu ćwiczyć, zamiast narzekać, że chanter jest słaby. Fakt, nie można już spamować aoe heala i być nieśmiertelnym, ale bycie zwyczajnie zbalansowanym nie znaczy, że jest się słabym. Prawda jest takie, że to nie klasa jest słaba (poza sorcem), słaby jest co najwyżej gracz lub gear.

• Poleciłbym zapoznać się co np. taki Wellyoz wyrabia na chanterze i zacząć po prostu ćwiczyć, zamiast narzekać, że chanter jest słaby. Fakt, nie można już spamować aoe heala i być nieśmiertelnym, ale bycie zwyczajnie zbalansowanym nie znaczy, że jest się słabym. Prawda jest takie, że to nie klasa jest słaba (poza sorcem), słaby jest co najwyżej gracz lub gear.

Mam dobry set +15 nowy cały ale co z tego skoro paiter na 1 skilu zabiera mi 75% życia i to nie jest wina moja tylko balansu klas. A w tym dodatku kantor dostał nerfa i pytanie było proste skoro na łuczniku wbijam stygmat i daje mi 10 punktów to dlaczego na kantorze wbijam stygmat i daje mi 1+ dwa punkty tego nie rozumiem skoro dlaczego tak nerfia co krok kantora a jak nie potrafisz czytać co napisałem to jeszcze raz do szkoły.

Sugestie zostaw dla siebie bo mi nie są potrzebne,mądrości osoby co nie gra kantorem, tylko polemizować potrafisz nic po za tym,o grze sadze że mało wiesz.Jak masz coś ciekawego o grze kantorem do napisania to czekam a jak nie to nie wypowiadaj się o czymś o czym nie wiesz .

//posty zostały połączone

Orestes

• Nie wypowiem się na temat kantora, bo masz rację, nie gram nim ;)

Udzieliłem Ci drogi kolego jedynie odpowiedzi na część Twojego pytania - do czego służy to forum i jak to jest z przekazaniem pomysłu od GFu do NCSoftu? Pytasz, inni odpowiadają na to co umieją :). „Sugestia” nie miała na celu Ciebie urazić, bo chyba tak to przyjąłeś? To, czy ktoś ma mniejsze lub większe doświadczenie w grze, nie jesteś w stanie określić, gdy go nie znasz.

W każdym bądź razie, na tym kończę część swojej wypowiedzi, żeby nie robić zbędnego offtopu.

Miłej gry Ci życzę ;)

mU5m41O.gif

• Pytanie które zadałem czekało ponad 20 dni i było skierowane do osób co zmieniają statystyki czyli do zespołu GFu ale jak widać mało kto czyta to forum z nich bo jak do tej pory na żaden post nie potrafili odpowiedzieć jedynie gracze starają się a tak naprawdę to zostałem tu skierowany żeby od nich dostać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania nerfa klasy kantora i braku zmiany od 6.5 a dokładnie cyt:Community Manager jest pierwszą osobą, której społeczność gry powinna zgłaszać swoje troski czy uwagi..Po za tym częstymi

crash'y, "sendlog co teraz jest stanadartem od 7.0 i to nie tylko mój problem ale sporej większości graczy niech w końcu się wypowie czyja to wina i kiedy zostaną naprawione problemy.Ale widać nikt tu nie ma ochoty odpisywać i te osoby są tylko na papierze widoczne bo posty są bez odpowiedzi.

• tak, chanter jest znerfiony do bolu i maja to gdzies... ja w sumie juz tez jak i calego aiona :)

pamietaj jednak, ze akurat chanter jest postacia do ktorej zawsze potrzeba bylo bardzo niskiego pingu (przynajmniej pod dps).

• tak, chanter jest znerfiony do bolu i maja to gdzies... ja w sumie juz tez jak i calego aiona :)

pamietaj jednak, ze akurat chanter jest postacia do ktorej zawsze potrzeba bylo bardzo niskiego pingu (przynajmniej pod dps).

Taka pamiętam nie mam problemu z pingiem jedynie męczą mnie ciągłe crashe i sandlogi

• Mineło trochę czasu i zrobiłem set cały kamienie wsadzone teraz mam bez bufów i jedzenia 36% kryta i 18k ataku i jak wcześniej pisałem mało innych bije nadal ogłuszenia wchodza może na 50 razy wejdzie z 7 razy,owalenia podobnie jak postać jest ubrana tak jak ja + 15 all to bije innego gracza po 500 do 2000 nie raz 5 000 ale to rzadkość.Spotkałem sm ubranego to biłem go po 500 ,templariusza bije podobnie ubranego .

Wiec się pytam dlaczego jest taka przepaść pomiędzy klasami skoro paiter mnie na 1 lub 2 skilach zabija czyli 74 k życia .Gdzie jest ten balans klas

Po woli to nie ma sensu gry skoro tak ma być.

• TO mnie zbonuj lub naprawcie pvp balans klas i nie usówajcie wpisów jak ktoś opisuje krytycznie aiona NCSOFTU tu tylko kasa się liczy a nie gracz i nie gra

• TE forum to jakiś żart jest jak nie odpisze gracz to nikt więcej chyba wiedzy obsługa nie ma na temat gry bo jak odpisze to takie bzdury że szkoda czytać

• Wiec się pytam dlaczego jest taka przepaść pomiędzy klasami skoro paiter mnie na 1 lub 2 skilach zabija czyli 74 k życia .

Też mi się to nie podoba: petryfied > band of fierceness > caput

One skill mode. Nie ma petrajfingu bo CD, to uciekanie i kajtowanie, tudzież stun i takie tam pierdoły. Wchodzi skill = to samo. Najgorsze jest to, że skill u np Barda "Harmonia Milczenia" nie wyłącza tego lasera (działanie tego skilla jest fizyczno-magiczne). Drugie to ta ochrona przed śmiercią - jak Aeter Tech jak z mecha wysiada - może nie na full HP, ale zabijać też trzeba dwa razy :p

>>A co do tego, co przytoczyłem w cytacie: zauważ, że Painter praktycznie nie ma obrony. Ma AH - zgoda, ma permanent evasion na 3s - zgoda, ma dash - zgoda i tarczę, jeśli założy stygmat. Takiego typowego defa, jak trzeba się pobić - nie ma wcale. Toto opiera się na burst - na potężniejszą skalę od Sinka :). Coś mu zrób i będzie uciekał i próbował kajtować - trust me. I najważniejsze - on jest do 15m ... yy .. 16 jak ma Hamerunka kiedy zeswitchuje go tylko w celu użycia activated skilla.

• To może na bardzie masz tak ja na kantorze pierw muszę podejść by bić a to jest problem skoro stun to rzadkość na tej klasie tarcze odpalę to nic nie daje odskok 1 cd 3min i nie mam czym się bronić by uciec od laseru i podstawa skile nie można zdjąć co założy .JAK nawet jestem pod suport na stygmatach to odpale skila co daje mi 1300 obrony więcej to i tak bije mnie po tyle samo co wcześniej nie ma różnicy w depsie dali RAKA i teraz trzeba się męczyć. Ogólni pacz 7.0 tak reklamowany jest nie dopracowany robili to w pośpiechu i to strasznym(kiepskie rozwiązania dali jak na grę pvp)

• O tym pisałem ... i tego raka nie wyłączysz normalnie. Jak nie ma porządnego CC, bo jest cooldown, to trzeba przegrać. Z resztą i tak trzeba - tu masz 11500 depsa. Co się stanie jak wejdzie mnożnik x2 hehe bo krytnie? Kiepski śmiech :D w sumie

:P